Laserowe odmładzanie twarzy – jak działa laser pikosekundowy na zmarszczki?

Laser pikosekundowy znany jest głównie z tego, że znakomicie radzi sobie w usuwaniu tatuażu. Tymczasem lekarze medycyny estetycznej równie często sięgają po to urządzenie w celu laserowego odmładzania twarzy. Jak technologia pikosekundowa radzi sobie ze zmarszczkami?

Co to jest laserowe odmładzanie twarzy?

Główną przyczyną powstawania zmarszczek jest utrata kolagenu w skórze, która postępuje wraz z wiekiem. Starzeniu się skóry sprzyjają takie czynniki, jak: brak nawilżenia, nadmierna ekspozycja skóry na słońce, palenie tytoniu, picie alkoholu, wysokoprzetworzona dieta. Kuracja odmładzająca powinna obejmować różne metody – zarówno domowe, jak i specjalistyczne zabiegi. Aby jak najdłużej cieszyć się zdrową skórą, należy dbać o nią codziennie. Nawilżające i odżywcze kosmetyki pozwolą utrzymać ją w dobrej kondycji. Warto też regularnie korzystać z profesjonalnych zabiegów odmładzających.

Jak zapewniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach laserowe odmładzanie skóry to zabieg medycyny estetycznej o sprawdzonym działaniu. Dzięki tej metodzie można skutecznie walczyć ze zmarszczkami oraz im przeciwdziałać. Laserowe usuwanie zmarszczek daje szybkie i widoczne efekty. Trzeba jednak liczyć się z tym, że dla uzyskania pełnych rezultatów zazwyczaj konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Lasery przeciwzmarszczkowe przyczyniają się do kompleksowej rewitalizacji skóry.

Laserowe odmładzanie skóry polega na wysyłaniu wiązki lasera o długości fali dostosowanej do potrzeb skóry dojrzałej. W kontakcie z tkanką laser powoduje uszkodzenie niewielkiego fragmentu, tworzącego tzw. mikrouszkodzenie, pozostawiając pozostały obszar nietknięty. Skóra stymulowana jest do odbudowy poprzez intensywną produkcję kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry.

Czym wyróżnia się laser pikosekundowy?

Technologia pikosekundowa charakteryzuje się szybkością, bezpieczeństwem i niską inwazyjnością. Jej działanie poparte jest twardymi, naukowymi dowodami. Pozwala na uzyskanie pożądanych efektów w krótszym czasie niż w przypadku innych metod laserowego odmładzania twarzy. Niektórzy osiągają pożądany rezultat już po jednej sesji. Lasery pikosekundowe stosuje się w leczeniu rozmaitych niedoskonałości, w tym: zmarszczek, przebarwień posłonecznych i blizn potrądzikowych.

Laser Discovery Pico działa, wysyłając ultrakrótkie impulsy energii i celując w obszary problematyczne, bez wywoływania efektu termicznego. Działanie lasera pikosekundowego opiera się na energii fotomechamicznej. Chociaż impulsy energii są silnie skoncentrowane, działanie lasera jest delikatne dla naskórka – nie powoduje poparzeń, wiąże się z minimalnym dyskomfortem. Zabiegi laserem pikosekundowym nie wymagają rekonwalescencji. Po terapii może wystąpić tymczasowe zaczerwienienie i obrzęk, co powinno ustąpić w ciągu kilku godzin.

Efekty odmładzania twarzy laserem pikosekundowym

Laserowa wiązka dociera do głębokich warstw skóry. Zabieg pobudza produkcję kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza, bardziej elastyczna i wygładzona. Dzięki temu możliwa jest poprawa napięcia skóry twarzy oraz usunięcie lub zredukowanie wielu zmarszczek. Przy okazji następuje wzmocnienie skóry, dzięki czemu spowolniony zostaje proces starzenia. Podczas laserowego odmładzania twarzy pozbędziesz się nie tylko zmarszczek, ale również przebarwień i blizn potrądzikowych.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jaki żel pomaga w regeneracji paznokci?
Czytaj Dalej

Jaki żel pomaga w regeneracji paznokci?

Żel jest uniwersalnym produktem, który może być nakładany na naturalne lub sztuczne paznokcie i rzeźbiony jak akryl. Jeśli…