Koszty operacji wysiłkowego nietrzymania moczu

Koszty operacji wysiłkowego nietrzymania moczu

Koszty operacji wysiłkowego nietrzymania moczu są zróżnicowane i przydatne jest zrozumienie różnic w kosztach pomiędzy krajami. Takie zrozumienie może pomóc w analizie kosztów-efektywności i opracowaniu wytycznych klinicznych. Aby to osiągnąć, przeprowadzono systematyczne wyszukiwanie w Ovid MEDLINE i Embase, stosując filtr bazy danych oceny ekonomicznej National Health Service, filtr terapii wrażliwej McMaster oraz strategię wyszukiwania dostosowaną do potrzeb wysiłkowego nietrzymania moczu. W ramach strategii systematycznego wyszukiwania wyodrębniono szacunki kosztów jednostkowych oraz oceniono możliwość przeniesienia i zmienność szacunków kosztów.

Leczenie nietrzymania moczu

Leczenie nietrzymania moczu może obejmować szereg działań mających na celu zmniejszenie wycieku moczu. W zależności od przyczyny, leki kontrolujące pęcherz i harmonogramy podawania płynów mogą pomóc w złagodzeniu naglącego i wysiłkowego nietrzymania moczu. Środki te są skuteczne dla wielu kobiet i mogą pomóc w zmniejszeniu wycieku moczu nawet w 70% przypadków.

Ćwiczenia dna miednicy mogą pomóc pacjentkom w opanowaniu objawów. Pomagają one wzmocnić mięśnie dna miednicy, które pomagają wspierać cewkę moczową. Z czasem mięśnie te mogą stać się słabe i spowodować nietrzymanie moczu. Inną opcją leczenia jest ćwiczenie pęcherza, które uczy ciało dłuższego trzymania moczu i w ten sposób zmniejsza częstotliwość oddawania moczu. Dodatkowo, lekarz może przepisać pewne leki lub przeprowadzić operację w celu rozwiązania problemu nietrzymania moczu.

Pierwszym krokiem w leczeniu nietrzymania moczu jest rozmowa z lekarzem. Twój lekarz będzie chciał poznać Twoją historię i rodzaj nietrzymania moczu, którego doświadczasz. On lub ona może również zalecić wykonanie analizy moczu, aby wykluczyć infekcję. W niektórych przypadkach pomocne może być prowadzenie dzienniczka pęcherza, by monitorować jego funkcjonowanie. Dzienniczek ten może dostarczyć cennych informacji o ilości wypijanych płynów, częstotliwości oddawania moczu i wycieku. Twój lekarz może również przeprowadzić badanie fizyczne, które obejmuje badanie odbytu.

Operacja wypadania narządu miednicy może być konieczna w niektórych przypadkach. Procedura ta naprawia uszkodzone tkanki w miednicy i może skorygować nietrzymanie moczu. Jednak zabieg ten nie jest lekarstwem na nietrzymanie moczu. Powinien być wykonywany w połączeniu z zabiegiem slingu.

Nietrzymanie moczu to nadaktywność pęcherza, która powoduje silne parcie na mocz. Nietrzymanie moczu występuje najczęściej u osób starszych i często jest spowodowane infekcją pęcherza lub innym schorzeniem. Nadaktywny pęcherz może również powodować nietrzymanie moczu z przepełnienia. Objawy obejmują pilne oddawanie moczu i wyciek moczu. Występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn i jest najbardziej powszechne u kobiet po menopauzie. Cukrzyca i niektóre leki mogą również powodować ten rodzaj nietrzymania moczu.

Leczenie nietrzymania moczu może poprawić jakość życia pacjenta. Skuteczność tych interwencji jest oparta na doświadczeniu pacjenta i jego reakcji na leczenie. W niektórych przypadkach leczenie może poprawić objawy i zmniejszyć obciążenie systemu opieki zdrowotnej. Istnieje wiele metod leczenia UI, w tym leki i operacje.

Koszty środków spęczniających cewkę moczową

Środki spęczające cewkę moczową to substancje wstrzykiwane do cewki moczowej w celu zwiększenia grubości jej ścian i sprawienia, że cewka moczowa zamknie się z większą siłą. Dostępnych jest kilka różnych środków wypełniających, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. W porównaniu do operacji, środki te są mniej inwazyjne i mogą pomóc w ograniczeniu wycieku. Większość polis ubezpieczeniowych pokrywa koszty środków wypełniających cewkę moczową.

U niektórych pacjentów może wystąpić niewielka ilość krwi w moczu i pewne podrażnienie podczas oddawania moczu. Jednak te efekty uboczne są zazwyczaj tymczasowe. Większość pacjentów wraca do swoich normalnych zajęć w ciągu kilku dni. Podczas rekonwalescencji pacjenci otrzymują szczegółowe instrukcje i będą otrzymywać antybiotyki, aby zapobiec infekcji.

Środki spęczniające cewkę moczową są minimalnie inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu. Chociaż mogą one być opłacalną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, ich ryzyko i wyniki są bardzo zróżnicowane. Przed rozważeniem tego zabiegu kobiety powinny poszukać leczenia SUI w ramach badania klinicznego, zanim podejmą ostateczną decyzję.

Koszty zastosowania środka spęczniającego cewkę moczową przy operacji wysiłkowego nietrzymania moczu różnią się w zależności od rodzaju zabiegu. Niektórzy pacjenci mają poważniejsze schorzenie i odnieśliby korzyści z tego leczenia. Chociaż koszty urethral bulking agents są droższe niż inne opcje, są one zazwyczaj bardziej skuteczne.

Chociaż środki do wybrzuszania cewki moczowej są skuteczną alternatywą dla zabiegu chirurgicznego, korzyści z ich stosowania są ograniczone, a powtarzanie wstrzyknięć może być konieczne dla uzyskania optymalnej kontynencji. Pacjenci powinni jednak uważać, aby wybrać odpowiedniego kandydata i ściśle przestrzegać instrukcji, aby zapewnić udane leczenie.

Chociaż nie jest dostępny w ramach NHS, procedura ta jest dostępna tylko dla pacjentów, którzy wypróbowali każde inne leczenie. Jest on odpowiedni tylko w ciężkich przypadkach, gdy nie ma alternatywy. Podczas operacji, pasek syntetycznej siatki jest wprowadzany za cewką moczową. To wspiera cewkę moczową i jest często określane jako operacja taśmy. Siatka ta pozostaje w organizmie na stałe, więc pacjenci mogą odczuwać dyskomfort i nietrzymanie moczu.

Koszty operacji Burcha i fascial sling

W niedawno przeprowadzonym badaniu stwierdzono, że koszty związane z operacją Burcha i fascial sling były wyższe niż koszty związane z innymi metodami leczenia nietrzymania moczu. W tym badaniu przeanalizowano kohortę 491 kobiet z różnym stopniem zaawansowania wysiłkowego nietrzymania moczu, porównując koszty wyjściowe i pooperacyjne dla pacjentek poddanych tym zabiegom. Charakterystyka wyjściowa obejmowała wiek, dochód gospodarstwa domowego i liczbę epizodów nietrzymania moczu w tygodniu.

Podczas randomizowanego, kontrolowanego badania Trial of Mid-Urethral Slings (TOMUS) dotyczącego dwóch minimalnie inwazyjnych procedur w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu (SUI), do cewki moczowej wprowadzano syntetyczną chustę śródmoczową. Procedura ta została zatwierdzona przez FDA dla kobiet z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Po operacji koszty zmniejszyły się o medianę 3,7 USD na epizod, przy czym każdy epizod zmniejszył się średnio o 3,38 USD na tydzień. Redukcja ta była związana z poprawą IIQ, niższą punktacją MESA Stress oraz zmniejszeniem liczby epizodów w tygodniu. Redukcja kosztów była większa u kobiet, u których operacja zakończyła się sukcesem, w porównaniu z tymi, u których operacje były nieudane.

Podczas gdy koszty RF-SUI są niższe niż w przypadku operacji slingowych, ogólne koszty leczenia są podobne. Zabieg RF-SUI kosztuje około 4 100 dolarów, natomiast operacja Burcha około 9 500 dolarów. Koszty związane z obiema procedurami zależą od rodzaju zastosowanej procedury i częstości występowania SAEs.

Operacja wysiłkowego nietrzymania moczu nie jest pozbawiona ryzyka. Ryzyko zakażenia jest duże, a okres rekonwalescencji dłuższy niż w przypadku zastosowania temblaka. Zabiegi chirurgiczne powinny być wykonywane tylko wtedy, gdy są konieczne, i muszą być wykonywane przez wyszkolonego chirurga.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co robić w przypadku wystąpienia przebarwień skóry na twarzy
Czytaj Dalej

Jak wyrównać koloryt skóry twarzy

Na szczęście istnieje kilka opcji, które możesz wykorzystać, aby wyrównać odcień skóry twarzy. Podczas gdy te naturalne zabiegi…