Jaki lakier stosować na łamliwość paznokci

Jaki lakier stosować na łamliwość paznokci

Na szczęście na rynku jest wiele produktów, które mogą pomóc w walce z łamliwymi paznokciami. Wśród nich jest lakier do paznokci HPCH, ester woskowy Jojoba i biotyna, która jest witaminą poprawiającą wytrzymałość paznokci. Dostępne są również inne produkty, w tym zestaw, który może przywrócić twoje zniszczone paznokcie.

Biotyna poprawia wytrzymałość paznokci

Biotyna jest witaminą, która była znana z poprawy wytrzymałości paznokci. Biotyna promuje zdrowy wzrost komórek i pomaga organizmowi wytwarzać aminokwasy budujące białka. Zalecana dzienna dawka biotyny dla dorosłych wynosi 30 mcg. Biotyna jest szczególnie korzystna dla osób ze słabymi paznokciami, ponieważ może pomóc przywrócić im dawną świetność.

Biotyna znajduje się w żywności, takiej jak sardynki, gotowane jajka i rośliny strączkowe. Jest ona również dostępna w postaci suplementów. Jednak ważne jest, aby skonsultować się z dostawcą usług medycznych przed użyciem suplementów biotyny. Ważne jest również, aby pozostać nawodnionym, ponieważ odwodnienie może prowadzić do łamliwych i słabych paznokci. Ponadto należy unikać używania akrylowego lub żelowego lakieru do paznokci, ponieważ może on uszkodzić paznokcie.

Biotyna jest również korzystna dla skóry. Badania pokazują, że poprawia ona stan skóry i zmniejsza ryzyko wystąpienia trądziku. Jednak przyjmowanie zbyt dużej ilości Biotyny może prowadzić do poważnych problemów skórnych. Najlepiej ograniczyć jej spożycie i skonsultować się z dermatologiem. Nie przyjmuj jednak Biotyny, jeśli jesteś uczulony na soję, jajko lub żelatynę.

Biotyna jest niezbędną witaminą, która wspiera wzrost komórek i metabolizm aminokwasów budujących białka. Pokarmy bogate w biotynę obejmują drożdże, jajka, łososia, ser i wątrobę. Jednak niektórzy ludzie nie otrzymują wystarczającej ilości biotyny poprzez swoją dietę i mogą cierpieć na jej niedobór. Jednak dzienna dawka 2,5 mg biotyny może poprawić wytrzymałość ich paznokci i ich wygląd.

ester wosku jojoba

Doskonałym produktem do pielęgnacji paznokci, który leczy łamliwe paznokcie jest ten, który zawiera ester wosku jojoba. Oleje te sprawiają, że powłoka paznokcia staje się hydrofobowa, co zapobiega przenikaniu wody do paznokcia i sprzyja elastyczności. Formuła zawiera również olejki eteryczne, takie jak witamina E i olej z drzewa herbacianego. Należy pamiętać, że produkt ten nie jest zalecany dla osób o wrażliwej skórze.

Aby stworzyć zabieg na łamliwość paznokci, należy przygotować dwie warstwy roztworu. Pierwsza faza nazywana jest warstwą bazową. Druga faza składa się z warstwy wierzchniej. Warstwa bazowa wykonana jest z połączenia gesso i wody. Następnie nakłada się na nią wierzchnią warstwę estrów woskowych Jojoba.

Olej jojoba jest jednym z najbardziej skutecznych naturalnych środków nawilżających. Stosowany jest w większości olejków do skórek. Jest tak skuteczny, że dermatolodzy zalecają stosowanie produktów bogatych w olej jojoba. Zawiera on również witaminy i minerały, które pomagają wzmocnić paznokcie. Olejki pomagają promować zdrowy wzrost paznokci i chronić skórki przed infekcjami.

Składnikiem, który nadaje esterowi woskowemu Jojoba kremową lub płynną konsystencję, jest olej jojoba. Pozyskuje się go z czystego oleju jojoba, ale może być również wytwarzany z uwodornionego oleju jojoba. Ze względu na swoją strukturę estrów woskowych, jest lepszy od innych olejów roślinnych na kilka sposobów. Ma większą stabilność i wchłania się w skórę bez uczucia tłustości.

HPCH lakier do paznokci

HPCH lakier do paznokci jest roztworem zawierającym hydroksypropyl chitozan, ekstrakt glikolowy Equisetum arvense, metylosulfonylometan, wodę i etanol. Produkt ten jest zatwierdzony do leczenia łamliwych paznokci. Lakier do paznokci HPCH nakładano na paznokcie jednej ręki i odpowiadające im paznokcie ręki kontrolnej w porze snu. Każdy uczestnik był zobowiązany do usunięcia poprzedniego lakieru do paznokci przed nałożeniem lakieru HPCH.

Lakier do paznokci HPCH wykazał przewagę nad placebo w 8 i 12 tygodniu. Ponadto po 12 tygodniach leczenia odnotowano statystycznie istotną poprawę w zmodyfikowanym wskaźniku Nail Psoriasis Severity Index-50. Lakier do paznokci HPCH jest bezpieczną i skuteczną opcją leczenia dla pacjentów z łuszczycą.

Lakier do paznokci HPCH jest również skuteczny w leczeniu łamliwości i rozdwajania się paznokci. Zawiera rozpuszczalny w wodzie HPCH, który jest bardziej skuteczny niż nierozpuszczalny chitozan. Zabieg ten ma również lepsze działanie wygładzające. Lakier do paznokci HPCH poprawił również oznaki łuszczycowej onychoschizacji, w tym wżery, leukonychię i onycholizę.

Wykazano, że lakier do paznokci HPCH zmniejsza onychoschizję i poprawia ocenę wizualną w porównaniu z placebo. Był dobrze tolerowany przez wszystkich pacjentów, a przestrzeganie zasad leczenia było doskonałe.

Niedokrwistość z niedoboru żelaza

Gdy w organizmie brakuje żelaza, rezultatem mogą być różne objawy, w tym łamliwe paznokcie. Anemia z niedoboru żelaza to stan, w którym krew nie zawiera wystarczającej ilości zdrowych czerwonych krwinek, aby przenosić tlen do wszystkich części ciała. Zaburzenie to jest często wynikiem utraty krwi w czasie ciąży lub choroby, a leczenie zazwyczaj polega na przyjmowaniu tabletek z żelazem lub spożywaniu pokarmów o wysokiej zawartości żelaza. Chociaż na początku może być łagodny, stan ten może prowadzić do bardziej poważnych oznak i objawów w czasie. Łamliwość paznokci jest jednym z objawów niedokrwistości z niedoboru żelaza i należy się nią zająć jak najszybciej.

Do innych objawów anemii należą utrata apetytu i spadek masy ciała. Wynika to na ogół z innych objawów anemii, gdyż uczucie zmęczenia i osłabienia nie pobudza zdrowego apetytu. Jednak niektórzy ludzie doświadczają unikalnego objawu anemii zwanego Pica, czyli chęci zjedzenia nieodżywczych przedmiotów.

Kruchość paznokci może być również objawem niedoczynności tarczycy, czyli zaburzenia równowagi hormonalnej w tarczycy. Hormon ten reguluje zdolność organizmu do przyswajania żelaza, więc jego niedobór może prowadzić do łamliwości paznokci.

Zmywacze bezacetonowe

Zmywacz bezacetonowy to najbezpieczniejszy sposób na usunięcie lakieru do paznokci w domu, nie powodujący żadnych uszkodzeń paznokci. Działa w ciągu zaledwie kilku sekund, usuwając każdy rodzaj lakieru do paznokci bez pozostawiania białego osadu. Jest szczelny i zawiera nawilżający olej kokosowy i ceramid, który zapobiega rozdwajaniu się i blaknięciu. Nieacetonowe zmywacze do lakieru są również odpowiednie dla kobiet w ciąży, ponieważ nie zawierają żadnych potencjalnie szkodliwych składników.

Chociaż regularne czyszczenie łazienek i kuchni jest koniecznym obowiązkiem, aceton nie jest przyjazny dla paznokci. Wprawdzie potrafi usunąć tradycyjny lakier do paznokci, ale przy niewłaściwym stosowaniu lub nadmiernym skrobaniu może je również osłabić. Dlatego zmywacz bezacetonowy jest niezbędny dla osób, które uwielbiają nosić lakier do paznokci.

Zmywacz bezacetonowy to skuteczny wybór, jeśli cierpisz na suche, łamliwe paznokcie. Zmywacze te nie zawierają acetonu i mogą być stosowane zarówno do paznokci naturalnych jak i sztucznych. W przeciwieństwie do zmywaczy na bazie acetonu, produkty te są łatwe w użyciu. Zmywacze bezacetonowe mają oleistą konsystencję i nie wysuszają skóry ani paznokci. Pozostawiają również paznokcie gładkie i nawilżone.

Nieacetonowe zmywacze do paznokci są według FDA bezpieczniejsze dla Twoich paznokci niż aceton. Jednak nie usuwają one lakieru do paznokci tak szybko, a opary acetonu nie osiągają bezpiecznego poziomu w salonach. Co więcej, naukowcy twierdzą, że aceton ma właściwości ostrzegawcze. Oznacza to, że będziesz wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby zmienić swój zmywacz do paznokci.

Odkażacz do rąk

Wzrost liczby osób używających bezwodnych odkażaczy do rąk prowadzi do zwiększonej liczby skarg na łamliwe paznokcie. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby temu zapobiec. Po pierwsze, nie używaj środka do dezynfekcji rąk za każdym razem, gdy je myjesz. Zawiera on alkohol, który wysusza skórę i paznokcie i jest znaną przyczyną łamliwych paznokci.

Oprócz powodowania łamliwości paznokci, używanie środków do higieny rąk ma inne potencjalnie negatywne skutki. Składniki środków do higieny rąk, takie jak triclosan, mogą upośledzać funkcjonowanie mięśni. W jednym z badań triklosan hamował skurcze mięśni u myszy i zmniejszał siłę chwytu. Wpłynął również na zdolność pływania larw strzebli błotnej.

Chociaż środki do odkażania rąk są przydatne w ochronie przed bakteriami i zarazkami, CDC ostrzega przed ich nadmiernym stosowaniem. Ponadto częste stosowanie środków odkażających do rąk może prowadzić do oporności na antybiotyki. Dlatego lepiej zamiast tego używać mydła i wody.

Podczas gdy odkażacz do rąk nigdzie się nie wybiera w najbliższym czasie, pielęgnacja paznokci powinna być priorytetem. Najlepszym wyborem jest środek do dezynfekcji rąk zawierający co najmniej 60 procent alkoholu. Środki do dezynfekcji rąk bez alkoholu mogą nie być tak skuteczne. CDC zaleca, aby środki do higieny rąk zawierały co najmniej 60 procent alkoholu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Tipsy do paznokci akrylowych
Czytaj Dalej

Tipsy do paznokci akrylowych

Akrylowe końcówki do paznokci Decydując się na zakup akrylowych końcówek do paznokci, należy wziąć pod uwagę trwałość produktu…