Jaka dieta pomoże w regeneracji paznokci?

Jaka dieta pomoże w regeneracji paznokci?

Jednym z najlepszych sposobów, aby pomóc paznokciom w regeneracji jest odżywcza dieta. Dieta wysokobiałkowa wzmocni słabe paznokcie. Powinnaś również włączyć do niej pokarmy o wysokiej zawartości witaminy C i żelaza, które są potrzebne do produkcji czerwonych krwinek. Żelazo pomaga również w podziale komórek, a cynk jest niezbędnym minerałem dla komórek paznokci.

Pokarmy wysokobiałkowe pomagają wzmocnić słabe paznokcie

Zawsze powinieneś upewnić się, że dostarczasz wystarczającą ilość białka do swojej diety, aby utrzymać zdrowe i silne paznokcie. Białko pomaga organizmowi wytwarzać keratynę, która jest potrzebna do budowy mocnych paznokci. Możesz dostarczyć odpowiednią ilość białka jedząc produkty o wysokiej zawartości białka, takie jak jajka. Jajka można przyrządzać na wiele różnych sposobów i należy jeść co najmniej dwa w tygodniu.

Witamina C jest niezbędna dla mocnych paznokci

Istotne jest, aby jeść zdrową dietę, która jest wysoka w witaminę C, która znajduje się w owocach cytrusowych i innych pokarmach. Jest ona również niezbędna dla zdrowia paznokci, ponieważ promuje produkcję kolagenu, który nadaje naszym paznokciom ich kształt i siłę. Aby spełnić swoje dzienne zapotrzebowanie, możesz przyjmować suplementy witaminy C. Podczas gdy pożywna dieta jest najlepszym sposobem na uzyskanie składników odżywczych takich jak witamina C, suplement pomoże Ci zaspokoić Twoje dzienne zapotrzebowanie i utrzymać mocne paznokcie.

Żelazo jest potrzebne do produkcji czerwonych krwinek

Istotne jest, aby uzyskać wystarczającą ilość żelaza w diecie, aby produkować zdrowe czerwone krwinki. Możesz je uzyskać z pożywienia lub poprzez przyjmowanie suplementów. Suplementy występują w różnych formach i zawierają różne poziomy żelaza elementarnego. Glukonian żelaza jest łatwiejsze na ciało i bardziej przystępne niż tabletki siarczanu żelaza. Glukonian żelaza może mieć również mniej skutków ubocznych ze strony przewodu pokarmowego.

Cynk jest potrzebny do podziału komórek

Cynk jest minerałem, który jest niezbędny do wzrostu i podziału komórek. Cynk jest również ważny dla hormonów i funkcji tarczycy, zdrowia oczu i gojenia się ran. Jest krytycznym elementem produkcji kolagenu, więc jego odpowiednie spożycie jest ważne dla zdrowych paznokci.

Niesłodzony jogurt

Jeśli masz słabe paznokcie, możesz mieć niedobór pewnych witamin. Jedną z najważniejszych witamin dla mocnych paznokci jest biotyna, która znajduje się w orzechach, pełnych ziarnach i gotowanych jajkach. Można również znaleźć biotynę w niektórych owocach i warzywach. Innym świetnym pokarmem, który poprawi zdrowie Twoich paznokci jest niesłodzony jogurt.

Nerkowce

Nerkowce są bogate w cynk, który jest niezbędnym minerałem dla wzrostu paznokci. Cynk pomaga organizmowi w produkcji białka i podziale komórek, czyli dwóch istotnych aspektach zdrowych paznokci. Ponieważ cynk nie może być długo przechowywany, ważne jest, abyś dostarczał go w odpowiedniej ilości do swojej diety, aby Twoje paznokcie były mocne i lśniące. Jeśli zauważysz, że Twoje paznokcie stają się suche lub nie są tak mocne jak kiedyś, być może musisz zwiększyć spożycie cynku.

Marchew

Marchew jest bogata w witaminę A i C, które wspierają zdrową skórę i paznokcie. Zawierają również beta-karoten, który przeciwdziała suchości i łupieżowi oraz poprawia krążenie krwi. Jedzenie różnorodnych kolorowych warzyw nie tylko zapewni Ci mocniejsze włosy i paznokcie, ale także poprawi Twój ogólny stan zdrowia.

Słodkie ziemniaki

Jednym z najlepszych pokarmów na mocne paznokcie są słodkie ziemniaki, które zawierają beta-karoten, silny przeciwutleniacz. Wzmacnia on kolagen i elastynę oraz zmniejsza stres. Ma również ważną rolę w regeneracji paznokci. Jest również obecny w zielonych warzywach liściastych, które promują ogólny dobry stan zdrowia. Dynia

Dynie mają wiele wspaniałych korzyści dla Twojego organizmu, w tym regenerację paznokci. Są wysokie w cynku, który pomaga organizmowi tworzyć nowe białka. To pomaga tworzyć silne i zdrowe paznokcie. Mają również gładką teksturę, więc są świetne dla Twojej skóry.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Ile kosztuje intymna karboksyterapia?
Czytaj Dalej

Ile kosztuje intymna karboksyterapia?

Karboksyterapia kosztuje od 100 do 150 dolarów za sesję. Liczba sesji różni się w zależności od lokalizacji. Kosztowne…