Jak zapobiegać łuszczycy paznokci

Jak zapobiegać łuszczycy paznokci

Istnieje szereg środków ostrożności, które możesz podjąć, aby zapobiec rozwojowi łuszczycy paznokci. Unikaj sztucznych paznokci i lakierów do paznokci, i używaj zmywaczy bezacetonowych. Jeśli masz objawy, odwiedź swojego dostawcę usług medycznych. Poniżej wymieniono niektóre z najważniejszych środków zapobiegawczych.

Unikanie lakieru do paznokci

Osoby cierpiące na łuszczycę paznokci powinny unikać noszenia lakieru do paznokci i utrzymywać swoje paznokcie krótkie i czyste. Zapobiegnie to infekcji i uszkodzeniu paznokci. Co więcej, zapobiegnie to ryzyku wiszących paznokci. Ponadto, regularne przycinanie paznokci zapobiegnie gromadzeniu się zanieczyszczeń pod paznokciami. Dodatkowo zapobiegnie to pękaniu i łamliwości. Nakładanie kremu nawilżającego po prysznicu lub kąpieli również pomoże zapobiec infekcji. Zaleca się stosowanie kremów nawilżających w tubkach.

Jeśli mimo wszystko chcesz zrobić manicure, warto użyć zmywacza do paznokci, który nie zawiera acetonu. Jest to lepsze dla Twojej skóry, ponieważ zmywacze do paznokci z acetonem mogą uszkodzić paznokieć. Ponadto lepiej, aby paznokcie były wykonywane przez technika, który rozumie Twoją chorobę.

Dostępne są opcje leczenia łuszczycy paznokci, począwszy od środków domowych po leczenie medyczne. W zależności od stopnia zaawansowania choroby, może być konieczne stosowanie różnych leków. Ponadto, możesz chcieć nosić rękawiczki podczas czyszczenia paznokci. Dobrym domowym sposobem na łuszczycę paznokci jest codzienne nawilżanie paznokci i unikanie noszenia lakieru do paznokci. Możesz również użyć sztucznych paznokci, aby chronić swoje paznokcie. Jednak niektórzy ludzie są wrażliwi na te produkty. Przed użyciem kleju lub lakieru do paznokci porozmawiaj z lekarzem.

Stan ten może wpływać na macierz paznokcia i może wpływać na jego wzrost. Może również wpływać na skórę i tkanki miękkie pod paznokciem. Może również powodować łuszczenie się lub kruszenie paznokcia. Objawy łuszczycy paznokci mogą obejmować żółto-brązowe plamy na powierzchni paznokcia lub czerwono-fioletowe linie w łożysku paznokcia.

Unikanie sztucznych paznokci

Aby zapobiec rozwojowi łuszczycy paznokci, unikaj noszenia sztucznych paznokci. Mogą one uszkodzić skórki, a nawet wywołać infekcje. Stosowanie sztucznych paznokci może również utrudnić leczenie łuszczycy paznokci. Zamiast nosić fałszywe paznokcie, rozważ użycie piłki stresowej. Inną ważną wskazówką jest unikanie dłubania przy skórkach. Skubanie skórek spowoduje uniesienie paznokcia i może pogorszyć łuszczycę paznokci.

Bardzo ważne jest aby sztuczne paznokcie były krótkie. Długie paznokcie mogą prowadzić do łuszczycy paznokci, ponieważ mogą oddzielać się od łożyska. Paznokcie staną się również grube, popękane i łamliwe. Zmiany te utrudnią poruszanie rękami i mogą powodować ból i tkliwość. Aby uniknąć tych problemów, możesz użyć pilnika do paznokci, aby krawędzie były gładkie. Dodatkowo, możesz nosić rękawiczki zawsze, gdy wykonujesz pracę lub czynności, które angażują Twoje dłonie.

Istotne jest, aby zrozumieć, że łuszczyca może dotyczyć każdej części ciała, w tym paznokci. Jest to zapalna choroba autoimmunologiczna dotykająca skórę. Może powodować grube plamy skóry na ciele i wpływać na inne części ciała, w tym stawy. Ponadto może powodować zmiany w kolorze i fakturze paznokci.

Jeśli uważasz, że sztuczne paznokcie mogą być dobrym sposobem leczenia łuszczycy paznokci, pomyśl jeszcze raz. Według badania opublikowanego w Indian Journal of Dermatology, sztuczne paznokcie mogą zaostrzyć ten stan.

Unikanie grzybicy

Aby uniknąć grzybicy paznokci, należy unikać noszenia bawełnianych skarpet i korzystania z sandałów lub klapek. Ponieważ materiały te utrzymują wilgoć, mogą powodować infekcje i ból. Poza tym, infekcje grzybicze mogą rozprzestrzeniać się na inne osoby. Jednak wielu z tych infekcji można uniknąć lub je leczyć.

Infekcje grzybicze paznokci mogą być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza jeśli jesteś zagrożony cukrzycą lub HIV/AIDS. Również niektóre sposoby leczenia grzybicy paznokci mogą wywołać lub nasilić chorobę. Ponadto, osoby z łuszczycą są bardziej narażone na zakażenie grzybicze niż osoby bez tej choroby. Schorzenie to może być również spowodowane urazem łożyska paznokcia lub wirusem przeziębienia.

Leczenie łuszczycy paznokci może obejmować zarówno samoopiekę, jak i opiekę medyczną. Lekarz określi, jaka część paznokcia jest dotknięta chorobą i przepisze odpowiedni lek. W niektórych przypadkach można zastosować zastrzyki z kortyzonu w celu leczenia podstawowego stanu zapalnego. Podczas samodzielnej pielęgnacji należy być bardzo delikatnym podczas obcinania paznokci i używać rękawiczek podczas czyszczenia paznokci.

Istnieje kilka miejscowych kremów przeciwgrzybicznych, maści i płynów dostępnych do leczenia. W cięższych przypadkach może być konieczne przyjmowanie tabletek przeciwgrzybicznych. Flukonazol, gryzeofulwina, terbinafina i itrakonazol to niektóre z dostępnych leków. Może być również konieczne usunięcie zainfekowanego paznokcia, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się grzyba.

Stosowanie zmywaczy bezacetonowych

W przypadku konieczności usunięcia lakieru do paznokci najlepiej jest używać zmywaczy bezacetonowych, ponieważ są one delikatniejsze dla skóry. Ponadto ważne jest, aby utrzymywać paznokcie nawilżone, ponieważ łuszczyca jest znana z tego, że zaostrza suchą skórę. Stosowanie gęstych kremów lub balsamów może również pomóc w zamknięciu wilgoci. Zawierają one więcej oleju niż balsamy na bazie wody i dlatego są bardziej skuteczne w odżywianiu paznokci. Dzięki temu Twój manicure będzie trwał dłużej.

Chociaż aceton jest naturalnym rozpuszczalnikiem, jego wysokie stężenie może być toksyczne dla Twojej skóry. Chociaż w małych ilościach jest nieszkodliwy, to długotrwałe narażenie może powodować problemy z oddychaniem i zapalenie skóry. Chociaż użycie acetonu do usuwania lakieru do paznokci może wydawać się nieszkodliwe, aceton może powodować podrażnienia i uszkadzać paznokcie i płytkę paznokciową.

Chociaż aceton jest najczęściej stosowanym rozpuszczalnikiem do usuwania lakieru z paznokci, to nadal nie jest najbezpieczniejszy. Chociaż może być nieco bezpieczniejszy niż użycie zmywacza bezacetonowego, nie jest tak skuteczny. Zmywacz bezacetonowy będzie potrzebował więcej czasu na usunięcie lakieru do paznokci i może nie usunąć ciemnych odcieni lakieru. Ponadto może on pozostawić na paznokciu jakieś pozostałości.

Jeśli zdecydujesz się na użycie zmywaczy do paznokci, upewnij się, że najpierw zdezynfekujesz to miejsce. Ponieważ wokół paznokci znajdują się mikroskopijne pęknięcia skóry, miejsca te są podatne na infekcje. Aby temu zapobiec, możesz zdezynfekować narzędzia do paznokci za pomocą wacika zanurzonego w alkoholu. Po zdezynfekowaniu narzędzi pamiętaj o nawilżeniu rąk i utrzymaniu ich w dobrej kondycji. Zapobiegnie to nie tylko uszkodzeniu dłoni ale również poprawi wygląd paznokci.

Unikanie ostrych przedmiotów

Jeśli cierpisz na łuszczycę paznokci, ważne jest, aby trzymać się z dala od rzeczy, które mogą zranić paznokcie, zwłaszcza skórki. Może to prowadzić do uszkodzenia skóry i zaostrzenia choroby. Należy również unikać skubania lub obgryzania paznokci, ponieważ działania te mogą prowadzić do infekcji. Krótkie paznokcie zapobiegną również przypadkowym uszkodzeniom.

Jeśli jesteś kobietą cierpiącą na łuszczycę paznokci, będziesz chciała szczególnie zadbać o swoje paznokcie. Regularne przycinanie ich pomoże zapobiec gromadzeniu się martwego naskórka i sprawi, że objawy będą mniej widoczne. Powinnaś również unikać ostrych przedmiotów, takich jak nożyczki.

Ważne jest również, aby podczas czyszczenia paznokci nosić rękawice ochronne. Zapobiegnie to temu, że paznokcie staną się kruche i popękane. Należy również unikać obgryzania lub drapania paznokci, ponieważ może to wywołać zaostrzenie choroby. Innym świetnym sposobem zapobiegania łuszczycy paznokci jest stosowanie kremu nawilżającego na paznokciach i utrzymywanie ich w czystości. Na koniec, unikaj używania sztucznych paznokci. Podczas gdy sztuczne paznokcie mogą wyglądać wspaniale, mogą one również pogorszyć twój stan.

Inną pomocną metodą zapobiegania łuszczycy paznokci jest noszenie rękawiczek zawsze kiedy używasz ostrych przedmiotów. Noszenie rękawiczek chroni Twoje paznokcie przed uszkodzeniami, ale należy pamiętać o tym, że ważne jest również nawilżanie paznokci. Utrzymywanie paznokci w stanie nawilżenia za pomocą środków nawilżających i olejków emoliencyjnych może również zmniejszyć nasilenie tego stanu.

Nawilżanie paznokci

Najlepszym sposobem zapobiegania łuszczycy paznokci jest nawilżanie paznokci. Łuszczyca może się nasilić poprzez skubanie lub obgryzanie paznokci. Może to uszkodzić paznokieć i spowodować ból i dyskomfort. Aby uniknąć zbierania i obgryzania paznokci, użyj piłki stresowej lub lakieru do paznokci o gorzkim smaku, aby przełamać ten zły nawyk. Nawilżaj również swoje dłonie, aby zablokować w nich wilgoć. Najlepiej jest używać kremu nawilżającego w tubce, ponieważ są one bardziej skuteczne.

Łuszczyca może dotyczyć paznokci, jak również innych obszarów ciała. Podczas gdy większość osób z tą chorobą doświadcza wysypki na skórze, łuszczyca paznokci występuje na paznokciach. Dzieje się tak, gdy układ odpornościowy błędnie atakuje zdrową tkankę znajdującą się pod skórą. W rezultacie paznokcie mogą stać się przebarwione i oderwane od łożyska.

Innym sposobem na uniknięcie łuszczycy paznokci jest utrzymywanie krótkich i czystych paznokci. Jeśli zamierzasz wykonywać dużo pracy w wodzie, noś bawełniane rękawiczki i unikaj używania ostrych przedmiotów, które mogą przeciąć lub przebić paznokcie. Zapobiegnie to gromadzeniu się łuszczycy na paznokciach, a także zapobiegnie infekcjom i pękaniu paznokci. Nie wybieraj również swoich paznokci, ponieważ może to spowodować zapalenie skóry, co pogorszy twój stan.

Innym sposobem zapobiegania łuszczycy paznokci jest stosowanie środków nawilżających na dłoniach i paznokciach. Chociaż może Cię kusić, aby używać czystej wody i mydła na dłoniach, może to prowadzić do infekcji i uszkodzenia skóry.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Domowe sposoby na łuszczycę paznokci
Czytaj Dalej

Domowe sposoby na łuszczycę paznokci

Jeśli cierpisz na łuszczycę paznokci, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać ulgę. Możesz spróbować zastosować olejek…
Powiększanie punktu G - korzyści i ryzyko
Czytaj Dalej

Powiększanie punktu G – korzyści i ryzyko

Powiększenie punktu G jest procedurą medyczną, która polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub autologicznej tkanki tłuszczowej do punktu…
Jak wyrównać koloryt skóry dłoni
Czytaj Dalej

Jak wyrównać koloryt skóry dłoni

Jeśli chcesz wyrównać tonację na dłoniach, powinnaś najpierw zacząć od diety, która zawiera dużo owoców i warzyw. Możesz…