Jak są Twoje wargi sromowe puszyste - co musisz wiedzieć?

Jak są Twoje wargi sromowe puszyste – co musisz wiedzieć?

Czy jesteś niezadowolona z wyglądu swoich warg sromowych? Być może chcesz rozważyć poddanie się zabiegowi chirurgicznemu, aby zmienić kształt swoich warg sromowych. Oto kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć, zanim pójdziesz pod nóż. Po pierwsze, zrozum dlaczego nie lubisz swoich warg sromowych. Niektórzy ludzie nie lubią swoich warg sromowych z powodu presji zewnętrznej lub komentarzy partnera.

Labia majora

Labia majora to powiększona zewnętrzna warga pochwy. Składa się ze skóry i podskórnego tłuszczu. Z wiekiem tkanka ta zmniejsza się, a wargi sromowe stają się małe i cienkie. Może też stać się bolesna, zwłaszcza gdy jest ocierana pod ubraniem lub ciągnięta podczas stosunku.

Możesz skorzystać z kosmetycznego odmładzania pochwy, aby wargi sromowe większe wyglądały na pulchniejsze i zmniejszyć objawy zdeformowanych warg sromowych. Procedurę tę oferuje Dallas Cosmetic Center, a wykonuje ją certyfikowany ginekolog i chirurg kosmetyczny dr Otto Huertas.

Jeśli martwisz się o swoje wargi sromowe, najlepiej skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że są zdrowe. Istnieje wiele czynników, które mogą sprawić, że Twoje wargi sromowe będą wyglądały nieapetycznie. Na przykład, możesz mieć tatuaże na wargach sromowych lub mieć je przekłute. Inne kobiety mogą zdecydować się na okaleczenie lub usunięcie warg sromowych. Jeśli Twoje wargi sromowe są pomarszczone, zmarszczki te mogą zniknąć, gdy skóra wyschnie. Oprócz chirurgii kosmetycznej możesz zdecydować się na depilację warg sromowych woskiem.

Twoje wargi sromowe główne składają się z dwóch fałdów – wewnętrznego i zewnętrznego. Mają one zazwyczaj długość od jednego do dwóch centymetrów. Zdarza się jednak, że są dłuższe lub krótsze niż dwa cale. Tak czy inaczej, nie są one nieprawidłowe i raczej nie sprawią Ci problemów podczas stosunku seksualnego.

Wargi sromowe są zbudowane z podskórnego tłuszczu i różnią się wielkością. Zewnętrzna część jest bardzo wrażliwa, a wewnętrzna jest stosunkowo mniej wrażliwa. Warga zewnętrzna zbudowana jest z tony zakończeń nerwowych i może być bardzo dobrze odczuwana podczas seksu. Występują też w różnych kolorach i kształtach. Niektóre są malutkie, inne duże, gładkie, ciemne, a nawet stanowią mieszankę obu.

Torbiele gruczołu Bartholina

Torbiele gruczołu Bartholina mogą być małe i nie bolesne. Niektóre z nich mogą spływać same, więc być może nie będziesz musiała szukać pomocy medycznej. Jeśli jednak są one duże i powodują ból, należy skonsultować się z lekarzem. Niektóre torbiele gruczołu Bartholina mogą ulec zakażeniu i wymagają chirurgicznego drenażu. W tych przypadkach, moczenie dotkniętego obszaru w ciepłej wodzie może pomóc pęknąć torbiel i umożliwić jej drenaż. Inne przypadki mogą wymagać operacji lub leczenia laserem CO2.

Cysty gruczołu Bartholina nie są niebezpieczne, ale nie należy ich ignorować. Jeśli są duże lub uporczywe, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Jeśli dojdzie do zakażenia, może ono wymagać leczenia antybiotykami. Jednak w wielu przypadkach infekcja ustąpi sama. Lekarz może zalecić zabieg marsupializacji, który jest mniej inwazyjny i ma szybszy czas powrotu do zdrowia.

Po zdrenowaniu torbieli zostanie wykonane małe nacięcie. Następnie w nacięciu umieszczona zostanie mała gumowa rurka. Cewnik pozostanie na miejscu przez kilka tygodni po zabiegu, co pozwoli na utrzymanie nacięcia w stanie otwartym, aby płyn mógł prawidłowo odpływać. Jeśli jednak torbiele są uporczywe, zaleca się ich chirurgiczne usunięcie. Chirurgiczne usunięcie będzie wymagało znieczulenia ogólnego. Ryzyko związane z operacją obejmuje nadmierne krwawienie i inne powikłania.

Torbiele w wargach sromowych są zazwyczaj nieszkodliwe i rzadko inwazyjne. Są one pozostałością po rozwoju płodowym. Istnieje jednak wiele różnych rodzajów torbieli sromu. Niektóre z nich przypominają torbiele gruczołu Bartholina, a jeśli jesteś zaniepokojona, możesz chcieć szukać pomocy medycznej. Nieleczona choroba może doprowadzić do powstania ropnia.

Zabieg Trim i Wedge

Zabieg Trim i Wedge dla pulchnych warg sromowych jest jedną z opcji dla osób poszukujących bardziej naturalnego wyglądu. W porównaniu z zabiegiem Wedge, który usuwa środkową część warg sromowych, technika Trim jest bezpieczniejsza. Polega ona na przycięciu nadmiaru skóry wewnętrznej warg sromowych i tkanek zewnętrznych. Dzięki temu blizna jest mniejsza i rzadziej przebiega przez wargi sromowe. Wiąże się to jednak z większym ryzykiem ponownego otwarcia się rany, dlatego zaleca się konsultację z chirurgiem w celu ustalenia, która metoda najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Zabieg Trim and Wedge usuwa nadmiar skóry i tkanki podskórnej w obrębie warg sromowych, pozostawiając wystarczającą ilość tkanki dla prawidłowego krążenia i gojenia. Pozwala to również zachować obwodowe czucie pochwy. Nacięcie jest wykonywane przez kilka warstw skóry, aby zminimalizować ból pooperacyjny. W niektórych przypadkach uwalnia się tylną wargę pochwy, jeśli jest ona zbyt wysoka, aby umożliwić bezbolesne współżycie.

Czas rekonwalescencji po labiaplastyce różni się w zależności od pacjentki. Po zabiegu szwy zwykle rozpuszczają się w ciągu około sześciu do ośmiu tygodni. Jednak u niektórych pacjentek może wystąpić znaczny obrzęk. W takich przypadkach pacjentki mogą wymagać wizyty kontrolnej u chirurga plastycznego. Obrzęk może wskazywać na infekcję lub krwiak.

Labiaplastyka jest doskonałą opcją dla kobiet poszukujących bardziej młodzieńczego wyglądu. Operacja ta może zmniejszyć dyskomfort fizyczny i poprawić samoocenę. Posiadanie mniejszych warg sromowych może również poprawić zdrowie seksualne. Duże wargi sromowe mogą ocierać się o ubrania i powodować tarcie podczas stosunku. Tarcie to może również powodować rozdarcia tkanki, co może prowadzić do infekcji.

Procedura Trim and Wedge to kolejna opcja dla kobiet poszukujących mniej pulchnych warg sromowych. Operacja ta może zmniejszyć rozmiar wewnętrznej wargi sromowej i zmniejszyć widoczną tkankę w pozycji stojącej. Procedura ta zmniejszy również szczypanie i ciągnięcie, które może przeszkadzać we współżyciu.

Przeszczep tłuszczu

A fat grafting for plump labia procedure is a safe and effective way to restore the appearance of your labia. Wykwalifikowany chirurg kosmetyczny może wykonać ten zabieg w ciągu jednej lub kilku sesji, a rezultaty są trwałe. Ponieważ procedura ta obejmuje wykorzystanie własnego tłuszczu, nie ma ryzyka odrzucenia. Wstrzyknięta tkanka z czasem ulegnie naturalnej resorpcji. Dodatkowo procedura ta nie wymaga przestojów i można powrócić do normalnych czynności bezpośrednio po zabiegu.

Opieka pooperacyjna jest ważna, aby zapewnić, że przeszczepiony tłuszcz będzie trwał jak najdłużej. Pacjenci powinni unikać gorących pryszniców i pocierania okolic narządów płciowych, noszenia obcisłych spodni i ciężkiej aktywności fizycznej. Powinni również unikać palenia tytoniu, które ma negatywny wpływ na produkcję kolagenu i odżywianie tkanki tłuszczowej.

Oprócz przeszczepu tłuszczu w celu uzyskania pulchnych warg sromowych istnieją inne techniki uwydatniania warg sromowych. Jedną z tych technik jest labia majoraplastyka, która może zająć się nadmiarem skóry, zwiotczeniem skóry lub asymetrią. Ten rodzaj operacji wymaga znieczulenia ogólnego i trwa około godziny. Chirurg usunie nadmiar tkanki i zamknie nacięcie szwami wchłanialnymi. Obrzęk i zasinienie ustępują po kilku tygodniach. Zabieg ten może być również łączony z innymi procedurami, takimi jak BBL i liposukcja.

Przeszczep tłuszczu dla pulchnych warg sromowych jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów w chirurgii kosmetycznej kobiecych narządów płciowych. Procedura ta może sprawić, że wargi sromowe będą wyglądać pełniej i młodziej, a nawet przywróci funkcję i wygląd pochwy. W przeciwieństwie do innych procedur, procedura ta nie pozostawia blizn.

Wyniki powiększania warg sromowych

Zabieg liposukcji z przeszczepem tłuszczu pozwoli uzyskać naturalnie wyglądające rezultaty w przypadku warg sromowych większych. W przeciwieństwie do innych zabiegów, wymaga on tylko jednej operacji, a rezultaty utrzymują się przez lata. Inna metoda, powiększanie warg sromowych, wykorzystuje niewielkie ilości tłuszczu pobranego z innej części ciała. Tłuszcz jest przetwarzany w celu usunięcia zanieczyszczeń, a następnie wstrzykiwany do warg sromowych większych.

Wargi sromowe główne są najbardziej widoczną częścią kobiecych narządów płciowych i jeśli nie są poddawane zabiegowi, mogą wykazywać oznaki starzenia. Wahania masy ciała, ciąża, okres rozrodczy i predyspozycje genetyczne mogą prowadzić do zwiotczenia lub rozdęcia warg sromowych. W związku z tym wiele kobiet odczuwa dyskomfort z powodu opadniętych warg sromowych i ich wyglądu. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją nowe procedury korygujące ten problem. Wykwalifikowany chirurg plastyczny może wykonać zabieg powiększania warg sromowych, aby przywrócić wargi sromowe pulchne, jędrne lub jędrne.

Podczas zabiegu tłuszcz jest przenoszony do warg sromowych większych – jest to technika chirurgiczna, którą zwykle wykonuje się u kobiet o krągłym torsie. Transfer tłuszczu jest doskonałą metodą dodawania objętości do warg sromowych większych, ale wiąże się z dłuższym czasem rekonwalescencji niż tradycyjne wstrzykiwanie wypełniaczy skórnych. Transfer tłuszczu jest preferowaną metodą odmładzania warg sromowych, ponieważ tłuszcz prawdopodobnie zawiera czynniki wzrostu i komórki macierzyste.

Chociaż wyniki powiększania warg sromowych dla pulchnych labie są długoterminowe i trwałe, część tłuszczu jest ponownie wchłaniana przez organizm po zabiegu, więc należy pamiętać, że proces ten będzie wymagał więcej niż jednej sesji. Niemniej jednak, przeszczep tłuszczu do labia majora jest stosunkowo bezpieczny. Doświadczony chirurg plastyczny będzie wiedział, jak zarządzać ryzykiem i powikłaniami podczas wykonywania zabiegu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Zabiegi wybielające okolice intymne
Czytaj Dalej

Zabiegi wybielające okolice intymne

Wiele osób jest świadomych swoich ciemniejszych części intymnych, a nowoczesna technologia oferuje skuteczny sposób na pozbycie się tych…
Co oznaczają przebarwienia skóry w ciąży?
Czytaj Dalej

Co oznaczają przebarwienia skóry w ciąży?

Istnieje kilka rodzajów zmian skórnych, które występują podczas ciąży, w tym hiperpigmentacja i melasma. Te zmiany skórne występują…