Jak dobrze obcinać paznokcie

Jak dobrze obcinać paznokcie


Unikaj wycinania skórek

Głównym powodem, dla którego powinnaś unikać wycinania skórek podczas obcinania paznokci jest ochrona skóry wokół paznokcia. Wycinanie skórek może pozwolić bakteriom dostać się do skóry, co może prowadzić do infekcji. Co więcej, infekcja zajmie dużo czasu, aby się oczyścić. Aby tego uniknąć, powinieneś nawilżyć swoje dłonie i stopy po obcięciu paznokci. Pomoże to utrzymać elastyczność paznokci.

Amerykańska Akademia Dermatologii radzi, aby unikać wycinania skórek podczas cięcia paznokci. Ta praktyka może powodować różne infekcje. Niektóre z tych infekcji są niewielkie, inne mogą być bardzo poważne. Kiedy używasz niesterylizowanych narzędzi, zwiększasz ryzyko infekcji. Najlepszym sposobem na uniknięcie tych komplikacji jest unikanie wycinania skórek za wszelką cenę.

Unikaj ściernych pilników metalowych

Podczas obcinania paznokci najlepiej używać narzędzi nieściernych. Unikaj pilników metalowych, ponieważ mogą one uszkodzić skórki. Metalowe pilniki są często dołączane do zestawów do manicure. Mogą być używane do odsuwania skórek, ale mogą je również wycinać. Najlepszą alternatywą jest patyczek z drewna oranżowego.

Metalowe pilniki są ścierne i mogą łatwo zrywać naturalne i akrylowe paznokcie. Wiele profesjonalnych manicurzystek zaleca, aby nie używać ich na naturalnych paznokciach. Zamiast tego należy używać pilników do paznokci wykonanych z drewna lub bazy mylarowej z gąbczastą warstwą w środku. Zaletą pilników drewnianych i mylarowych jest to, że są one bardziej wyrozumiałe.

Podobnie używaj nieściernych szmerglówek do nadawania kształtu paznokciom. Mogą one być używane do cięcia boków paznokcia bardziej niż końcówki i są mniej narażone na uszkodzenia. Nie należy jednak używać metalowych pilników o właściwościach ściernych do nadawania kształtu paznokciom, ponieważ mogą one spowodować odpryskiwanie płytki.

Unikaj przycinania nierównych lub szorstkich krawędzi

Zawsze, gdy obcinasz paznokcie, powinieneś uważać, aby nie przyciąć ich z nierównymi lub szorstkimi krawędziami. Dobrym sposobem na wygładzenie krawędzi jest użycie pilnika do paznokci lub szmerglówki. Opiłowuj krawędzie w jednym kierunku, a nie tam i z powrotem, aby uniknąć powstania poszarpanych lub nierównych krawędzi.

Użycie obcinacza do paznokci sprawi, że krawędzie paznokci będą szorstkie i nierówne. Upewnij się, że nie obcinasz paznokci zbyt blisko krawędzi, ponieważ w przeciwnym razie mogą się one złamać. Staraj się również unikać obgryzania paznokci. W ten sposób złuszczasz warstwowo keratynę i sprawiasz, że Twoje paznokcie są bardziej podatne na złamania.

Najlepszym czasem na obcinanie paznokci jest czas, kiedy są one całkowicie suche. Dzięki temu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że paznokieć się złamie lub stanie się poszarpany. Nie należy również obcinać ich, gdy są mokre. Mokre paznokcie wchłaniają wodę i są najbardziej narażone na rozdarcie lub poszarpanie. Unikaj również wykonywania jednego dużego cięcia na raz. Zamiast tego wykonaj kilka małych cięć na całym paznokciu. Następnie spiłuj szorstkie krawędzie pilnikiem do paznokci lub szmerglówką.

Opiłuj paznokieć od spodu

Dobrze opiłowany paznokieć to klucz do wspaniałego manicure. Ta technika może stanowić różnicę między paznokciami typu “zrób to sam”, a paznokciami “do-die-for”. Zacznij od dobrego opiłowania paznokcia od spodu, zachowując zaokrąglony czubek paznokcia. Dzięki temu będziesz mieć lepszą widoczność podczas opiłowywania paznokci.

Użyj pilnika do paznokci o delikatnej strukturze. Takie pilniki są delikatne dla paznokci i starczają na długo. Są też łatwe do czyszczenia. Większość pilników do paznokci jest zbyt gruba i może powodować rozdwajanie końcówek paznokci. Aby wygładzić pozostałości po opiłowaniu, użyj polerki o drobnej ziarnistości.

Unikaj obcinania paznokci dziecka

Obcinanie paznokci dziecka może być stresujące, ale są sposoby, aby ułatwić to wam obojgu. Po pierwsze, trzymaj opuszek palca z dala od paznokcia podczas obcinania paznokci u stóp dziecka. Następnie obcinaj paznokcie w poprzek, a nie w dół, aby uniknąć infekcji i wrastania paznokci. Następnie oczyść miejsce cięcia wilgotną watą. Nie używaj bandaży ani plastrów, ponieważ bandaże mogą zadławić dziecko.

Obcinanie paznokci dziecka jest bardzo ważne dla utrzymania go w zdrowiu, ponieważ będzie się ono drapało, jeśli nie będziesz go odpowiednio przycinać. Świetnym pomysłem jest używanie specjalnych obcinaczek do paznokci dla dzieci. Małe, okrągłe nożyczki są również pomocne.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Wspólne przyczyny przebarwień skóry
Czytaj Dalej

Wspólne przyczyny przebarwień skóry

Hiperpigmentacja pozapalna Hiperpigmentacja pozapalna (PIH) to powszechny problem spowodowany podrażnieniem i uszkodzeniem skóry. Występuje po wysypce lub zgrubieniu…
Jak wygląda łamanie się paznokci?
Czytaj Dalej

Jak wygląda łamanie się paznokci?

Jeśli cierpisz z powodu łamania się paznokci, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukać. Jeśli masz któryś z tych…
Wybielanie okolic intymnych
Czytaj Dalej

Wybielanie okolic intymnych

Na okolice intymne nakłada się nietoksyczny środek chemiczny, który powoduje powstawanie pęcherzy i złuszczanie się skóry. Usuwa to…