Ile kosztuje wypełnienie warg sromowych?

Ile kosztuje wypełnienie warg sromowych?

Istnieje wiele różnych czynników, które wpływają na cenę operacji labiaplastyki. Na przykład, czas chirurga jest znaczącym czynnikiem. Jest to odzwierciedlone w cenie jako “średni koszt”, który jest kosztem za godzinę, którą on lub ona spędza operując. Inne czynniki, które wpływają na koszt operacji to czynsz, ubezpieczenie, materiały medyczne i płace. Nie wspominając o osobistym wynagrodzeniu chirurga.

Czas rekonwalescencji

Czas rekonwalescencji przy wypełnianiu warg sromowych zależy od wykonanej procedury. W ciągu pierwszego dnia po zabiegu pacjenci będą odczuwać pewien ból. Jest on jednak na ogół łagodny i łatwo go opanować za pomocą przepisanych leków przeciwbólowych. Wystąpi również pewien obrzęk i zasinienie. W ciągu pierwszych kilku dni jedna strona warg sromowych będzie bardziej spuchnięta niż druga. Zaleca się również odpoczynek i unikanie intensywnej aktywności przez pierwsze dwa do trzech dni.

W zależności od zastosowanej techniki, labiaplastyka może być wykonywana jako zabieg ambulatoryjny w gabinecie lekarskim lub centrum chirurgicznym. Pacjentki zazwyczaj dobrze wracają do zdrowia po zabiegu i nie wymaga on pobytu w szpitalu. Instrukcje pooperacyjne obejmują ścisłe przestrzeganie zasad higieny oraz przyjmowanie przepisanych leków na ból i obrzęk. Pacjenci mogą również stosować oblodzenie, aby zmniejszyć obrzęk i tkliwość w okolicy łonowej.

Zabieg najlepiej nadaje się dla pacjentek, które cieszą się dobrym zdrowiem i które chcą skorygować rozmiar swoich warg sromowych. Osoby z obwisłą skórą lub anorgazmią powinny unikać zabiegu. Czas rekonwalescencji wynosi zazwyczaj jeden tydzień. Obrzęk i zasinienie szybko ustępują, a pacjentki mogą zazwyczaj wrócić do pracy i aktywności społecznej kilka dni po zabiegu. Jednak powinni unikać forsownej aktywności i stosunków seksualnych przez pierwsze sześć tygodni po zabiegu.

Pokrycie ubezpieczeniowe

Przed umówieniem się na wizytę w celu wypełnienia warg sromowych, upewnij się, że zadzwonisz do swojego ubezpieczyciela, aby ustalić, czy pokryje on procedurę. Należy również zapytać, czy istnieją jakieś istniejące wcześniej warunki, które uniemożliwiają pokrycie zabiegu. Większość firm ubezpieczeniowych będzie wymagać wypełnienia formularza preautoryzacji. Formularze te są często łatwe do zrozumienia, ale należy dwukrotnie sprawdzić informacje, aby upewnić się, że są one poprawne.

Przy ocenie wniosku o pokrycie ubezpieczeniowe należy pamiętać, że wargi sromowe mają różne kształty i rozmiary. Zabieg ma na celu skorygowanie nieregularnego kształtu lub asymetrii warg sromowych, więc zostanie uznany za zabieg kosmetyczny. Zabieg nie jest pokrywany, jeśli jest wykonywany wyłącznie z powodów kosmetycznych, ale niektórzy ubezpieczyciele mogą pokryć koszt w przypadku poważnych nieprawidłowości strukturalnych.

Przed zaplanowaniem konsultacji z chirurgiem plastycznym, ważne jest, aby znać politykę firmy ubezpieczeniowej na temat procedur kosmetycznych. Niektórzy ubezpieczyciele pokrywają koszty Labiaplastyki, jeśli zabieg jest niezbędny z medycznego punktu widzenia, ale inni nie pokrywają ich w ogóle. Jeśli Twoja firma ubezpieczeniowa nie pokrywa zabiegu, być może będziesz musiała znaleźć sposób na jego sfinansowanie. Karta kredytowa lub pożyczka medyczna mogą pomóc. Można również omówić opcje finansowania z chirurgiem.

Zabieg jest zazwyczaj procedurą ambulatoryjną. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Trwa od jednej do dwóch godzin, w zależności od anatomii. Zabieg nie jest bolesny i po jego zakończeniu można wrócić do swoich normalnych zajęć. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji pooperacyjnych. Po zabiegu należy przemyć miejsce nacięcia mydłem i maścią z antybiotykiem. Okres rekonwalescencji będzie trwał około tygodnia. Podczas procesu rekonwalescencji należy nosić luźne ubranie.

Czas rekonwalescencji po labiaplastyce

Po zabiegu labiaplastyki pacjentka powinna odpoczywać przez kilka pierwszych tygodni. Okolica miejsca operacyjnego może być obolała, ale z czasem to ustąpi. Przez co najmniej sześć tygodni pacjentka nie powinna wykonywać żadnych ciężkich czynności. Lekkie czynności, takie jak chodzenie, są w porządku. Pacjentka powinna nosić luźne, wygodne ubrania, aby zminimalizować dyskomfort. Powinna również unikać ciasnej bielizny, która mogłaby ocierać szwy. Przez sześć do ośmiu tygodni po zabiegu powinna również unikać aktywności seksualnej w obrębie pochwy.

Czas rekonwalescencji po labiaplastyce będzie się różnił w zależności od rodzaju i zakresu zabiegu. Większość pacjentów wraca do codziennych czynności 48 godzin po zabiegu i może wznowić pracę tydzień później. Rozpuszczenie szwów może potrwać od sześciu do ośmiu tygodni. Około czterech tygodni po labiaplastyce pacjentki mogą wrócić do lekkiej aktywności fizycznej.

Ilość tkanki usuniętej podczas zabiegu zależy od kształtu warg sromowych i pożądanego wyglądu pochwy. Zabieg trwa na ogół około godziny. Zabieg wykonywany jest w sterylnej sali operacyjnej. Pacjentki są następnie transportowane do sali pooperacyjnej. W tym czasie nie mogą one prowadzić samochodu do domu.

Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo infekcji po labiaplastyce. Antybiotyki są zwykle przepisywane zaraz po zabiegu. Lekarstwa można przyjmować doustnie lub stosować miejscowo na miejsce zabiegu. Jeśli dojdzie do zakażenia, objawy mogą obejmować zaczerwienienie, obrzęk i wydzielinę z nacięcia. U pacjenta może również wystąpić gorączka. W ciężkich przypadkach zakażenie może dostać się do krwiobiegu.

Po zabiegu labiaplastyki czas rekonwalescencji wynosi około dwóch tygodni. Może wystąpić pewne krwawienie i bolesność, ale powinno to ustąpić po kilku dniach. Pacjentka może powrócić do ciężkiej aktywności fizycznej, takiej jak uprawianie sportu, po pierwszym miesiącu. Operacja jest zwykle wykonywana w prywatnych klinikach. Zabieg nie jest trwały i nie pozostawia blizny chirurgicznej. Pacjentka nie będzie w stanie jej zauważyć podczas badania ginekologicznego. Większość pacjentek jest zadowolona z efektów, które są naturalne i przyjemne dla oka.

Istnieje kilka powodów, dla których warto poddać się labiaplastyce, w tym względy estetyczne. Oprócz zmniejszenia wyglądu tkanki pochwy, labiaplastyka może również poprawić życie seksualne kobiety. Na przykład, powiększona pochwa może utrudniać włożenie tamponu lub powodować, że kobieta czuje się niekomfortowo podczas noszenia niektórych rodzajów odzieży. Zabieg może również rozwiązać problemy związane ze starzeniem się warg sromowych, takie jak szczeliny i rozciąganie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co oznaczają przebarwienia skóry w ciąży?
Czytaj Dalej

Co oznaczają przebarwienia skóry w ciąży?

Istnieje kilka rodzajów zmian skórnych, które występują podczas ciąży, w tym hiperpigmentacja i melasma. Te zmiany skórne występują…
Jak wyrównać koloryt skóry dłoni
Czytaj Dalej

Jak leczyć przebarwienia skóry u dzieci

Jeśli Twoje dziecko ma przebarwienia skóry, można szukać leczenia dla podstawowej choroby. Niektóre dzieci mogą potrzebować tlenu, maszyny…
Czy laserowa rewitalizacja pochwy boli?
Czytaj Dalej

Czy istnieją zabiegi na odmłodzenie pochwy?

Jeśli jesteś zainteresowana poprawą wyglądu swojej pochwy, możesz rozważyć metody niechirurgiczne. Metody te obejmują Radiofrekwencja i zabiegi laserowe.…