Domowe sposoby na łuszczycę paznokci

Domowe sposoby na łuszczycę paznokci

Jeśli cierpisz na łuszczycę paznokci, istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać ulgę. Możesz spróbować zastosować olejek z drzewa herbacianego do dotkniętego obszaru. Może on zapobiec infekcji grzybiczej i może również pomóc złagodzić objawy łuszczycy paznokci.

Aloe vera gel

Właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne żelu z aloesu pomagają zwalczać infekcje grzybicze i bakteryjne w paznokciach. Aloes jest szczególnie przydatny w przypadku łuszczycy paznokci, ponieważ pomaga zapobiegać infekcjom. Może również pomóc w zapobieganiu tworzenia się blaszek, które mogą pogorszyć stan.

Aloes jest rośliną wieloletnią, która dorasta do 4 stóp wysokości. Ma twarde, przypominające włócznie liście, które są używane jako naturalny balsam na skaleczenia i wysypki. Jego żel zawiera polisacharydy i glikoproteiny, które pomagają w regeneracji nowych komórek skóry.

Wykazano również, że aloes zmniejsza stan zapalny, który jest jednym z pierwszych objawów łuszczycy. Nałożenie żelu aloesowego na dotknięty obszar może zmniejszyć obrzęk i uczucie pieczenia oraz pomóc w usunięciu stanu w ciągu kilku dni.

Innym składnikiem domowych środków na łuszczycę paznokci jest olejek z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego jest znany z tego, że zawiera właściwości przeciwgrzybicze i może pomóc zmniejszyć wygląd tego stanu. Możesz zmieszać trochę z oliwą z oliwek lub olejem kokosowym i masować go na paznokciach dotkniętych łuszczycą.

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą skóry, na którą nie ma znanego lekarstwa. Może być spowodowana przez predyspozycje genetyczne lub czynniki środowiskowe. Niektóre osoby cierpiące na łuszczycę mają również łuszczycowe zapalenie stawów. Bez leczenia, choroba ta może spowodować uszkodzenie stawów. Leczenie miejscowe jest zazwyczaj pierwszym wyborem w leczeniu łuszczycy.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego od dawna jest popularnym domowym środkiem na dolegliwości skórne, od trądziku po łuszczycę. Podczas gdy olejek z drzewa herbacianego ma wiele korzyści, najlepiej jest stosować go z umiarem. Olejek ten zawiera naturalne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Nie jest jednak dobrym humektantem, więc najlepiej unikać stosowania go na paznokciach, jeśli jesteś w ciąży.

Jeśli rozważasz użycie olejku z drzewa herbacianego jako domowego środka na łuszczycę paznokci, powinieneś najpierw rozcieńczyć olejek z olejem nośnym, takim jak oliwa z oliwek lub olej jojoba. Będziesz chciał użyć około kropli olejku na 12 kropli oleju nośnego. Należy przetestować mieszaninę na małym obszarze skóry pierwszy. Jeśli ją podrażni, możesz być na nią uczulony i powinieneś unikać stosowania jej na innych częściach ciała.

Olejek z drzewa herbacianego może pomóc w zapobieganiu występowania infekcji grzybiczych. Możesz zastosować olejek z drzewa herbacianego na dotknięte miejsce w nocy i przykryć je rękawiczkami, aby umożliwić olejkowi wniknięcie w skórę. Regularne stosowanie tego oleju może złagodzić łuszczycę paznokci i zmniejszyć nasilenie objawów.

Łuszczyca wpływa na pigment w Twoich paznokciach. Może zmienić je w chorobliwie zielone lub żółte, a nawet brązowe, czerwone lub białe. Powoduje również, że stają się one grube i łamliwe. Stan ten może również powodować ich bolesność.

Kapsaicyna

Kapsaicyna jest aktywnym związkiem w papryce i może być stosowana na dotknięte miejsce w celu złagodzenia bólu. Najlepiej stosować ją w małych ilościach i może być tolerowana przez większość ludzi. Ma wiele korzyści zdrowotnych i jest szeroko dostępna w sklepach zielarskich i aptekach.

Kapsaicyna wpływa na białko w organizmie zwane TRPV1, które jest odpowiedzialne za odczuwanie bólu i ciepła. Białko to jest uwalniane do tkanek stawowych i aktywuje intermediaty zapalne. Uważa się również, że jest ono zaangażowane w rozwój reumatoidalnego zapalenia stawów. Miejscowo stosowana kapsaicyna blokuje ten kanał poprzez hamowanie jego ponownej akumulacji w obwodowych neuronach czuciowych.

Kapsaicyna występuje w ostrych paprykach, co odpowiada za ich ostry smak. Kremy i maści z kapsaicyną mogą pomóc zmniejszyć objawy łuszczycy paznokci. Pamiętaj jednak, aby używać tych produktów z ostrożnością, ponieważ mogą one powodować podrażnienie oczu. Innym naturalnym domowym środkiem na łuszczycę paznokci jest sól z Morza Martwego. Sól z Morza Martwego może być moczona w wodzie przez dziesięć minut kilka razy w tygodniu.

Kapsaicyna jest również stosowana w leczeniu łuszczycowego zapalenia stawów. Jednak skuteczność kapsaicyny jest wątpliwa. Dowody z badań są ograniczone i wciąż niejasne.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zapobiegać łuszczycy paznokci
Czytaj Dalej

Jak zapobiegać łuszczycy paznokci

Istnieje szereg środków ostrożności, które możesz podjąć, aby zapobiec rozwojowi łuszczycy paznokci. Unikaj sztucznych paznokci i lakierów do…