Czy Phloretin CF Gel pomaga na przebarwienia skóry?

Czy Phloretin CF Gel pomaga na przebarwienia skóry?

Żel Phloretin CF zawiera składniki, które mogą być korzystne dla osób cierpiących na przebarwienia skóry. Składniki te obejmują kwas traneksamowy i wyciąg z soi. Składniki te pomagają wyblaknąć ciemnym plamom i wyrównać koloryt skóry. Są bogate w przeciwutleniacze, które pomagają skórze zachować wilgoć.

Składniki w Phloretin CF Gel

Phloretin CF Gel zawiera synergiczną mieszankę silnych przeciwutleniaczy. Jego opatentowana formuła pozwala na optymalne dostarczenie witaminy C do skóry. Czysty kwas l-askorbinowy w stężeniu od 10 do 20% jest niezbędny do skutecznej terapii miejscową witaminą C. W celu opracowania Phloretin CF Gel przeprowadzono kilka lat badań.

Aktywne składniki tego żelu to witamina C, kwas ferulowy oraz roślina o nazwie floretyna. Razem chronią one skórę przed wolnymi rodnikami i mutacjami DNA, zapobiegając oznakom starzenia się i przebarwieniom skóry.

Kwas askorbinowy jest silnym antyoksydantem, pomaga skorygować nierówny koloryt skóry i zmniejszyć widoczność ciemnych plam. Hamuje również tyrozynazę, enzym niezbędny do syntezy melaniny. Kwas askorbinowy może również pomóc w zmniejszeniu widoczności drobnych zmarszczek i zwiększeniu jędrności skóry.

Żel Phloretin CF firmy SkinCeuticals to miejscowy antyoksydant, który zawiera 2% phloretinu, 10% czystej witaminy C oraz 0,5% kwasu ferulowego. Żel ten pomaga poprawić koloryt skóry, udoskonalić teksturę i zmniejszyć widoczność hiperpigmentacji. Rozjaśnia również skórę i chroni ją przed dalszymi uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Wpływ kwasu traneksamowego na przebarwienia skóry

Kwas traneksamowy to naturalny składnik, który ma wiele zalet, w tym zdolność do rozjaśniania skóry. Działa poprzez blokowanie transferu pigmentu z melanocytów do keratynocytów. Hamuje również aktywność enzymu w organizmie, który rozbija skrzepy krwi. Uważa się, że związek ten ma również inne korzystne działanie na organizm, w tym reguluje nieprawidłowe zachowania w naczyniach krwionośnych. To z kolei może przyczynić się do zmniejszenia widoczności melasmy.

Kwas traneksamowy może być stosowany na skórę w postaci kremu miejscowego lub serum. Jest on bezpieczny dla większości typów skóry i rzadko wywołuje działania niepożądane podczas stosowania miejscowego. Substancja ta może jednak powodować podrażnienia, jeśli jest przyjmowana doustnie. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy przyjmują ją osoby z niektórymi stanami chorobowymi, w tym z drgawkami, niewydolnością nerek lub ciężką chorobą nerek. Nie powinny jej również stosować kobiety w ciąży oraz osoby, które cierpią na zaburzenia krzepnięcia krwi.

Kwas traneksamowy jest pochodną aminokwasu, która jest stosowana w produktach do pielęgnacji skóry od dziesięcioleci. Związek ten był stosowany przez lekarzy w leczeniu krwawień z nosa, nadmiernej utraty krwi i obfitych miesiączek. Z czasem dermatolodzy zaczęli stosować go w leczeniu melasmy. Choć niektóre badania są jeszcze na wczesnym etapie, wydaje się, że jest to skuteczna metoda leczenia.

Oprócz leczenia melazmy i przebarwień, kwas traneksamowy pomaga również w rozjaśnianiu przebarwień skóry. Blokując aktywność enzymów produkujących melaninę, pomaga zmniejszyć widoczność ciemnych plam i zapobiega powstawaniu nowych. Może również zmniejszyć wygląd piegów, częstego przebarwienia skóry wynikającego z ekspozycji na słońce.

Niewielkie badanie przeprowadzone w 2021 roku sugeruje, że kwas traneksamowy jest pomocny w poprawieniu kolorytu skóry i zmniejszeniu wyglądu zaczerwienienia i ciemnych plam spowodowanych ekspozycją na słońce. Badacze nakładali mesylan cetylu traneksamu na skórę uczestników dwa razy dziennie. Nie stwierdzono istotnych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem kwasu traneksamowego na wszystkich typach skóry.

Pochodna aminokwasu lizyny, kwas traneksamowy jest stosowany w wielu lekach. Substancja ta zapobiega tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych i hamuje syntezę melaniny. To dobra wiadomość dla osób z przebarwieniami, zwłaszcza cierpiących na melazmę.

Domowe sposoby na przebarwienia skóry

Możesz spróbować wielu domowych sposobów na przebarwienia skóry. Mogą one być bardzo skuteczne w rozjaśnianiu płatów przebarwionej skóry. Mogą również zwężać rozszerzone pory i przywracać równowagę pH skóry. Jedną z najlepszych metod leczenia przebarwień skóry jest nakładanie rozcieńczonego octu jabłkowego na dotknięte miejsce.

Możesz również złuszczać dotknięty obszar przy użyciu oleju kokosowego i proszku z orzechów włoskich. Może to być szczególnie skuteczne w rozjaśnianiu ciemnej skóry wokół ust i warg. Mieszankę należy wmasowywać w skórę przez kilka minut. Następnie spłucz zimną wodą lub wodą różaną. Tę metodę można stosować również na inne części ciała, gdzie przebarwienia są najbardziej widoczne.

Płatki owsiane są doskonałym środkiem na przebarwienia skóry spowodowane melasmą lub hiperpigmentacją. Można ją zmieszać z sokiem pomidorowym lub zsiadłym mlekiem i nałożyć na dotknięty nią obszar. Pozostawić na kilka minut i spłukać wodą. Może być szczególnie skuteczny w rozjaśnianiu przebarwionej skóry na górnej wardze i zmniejszaniu widoczności zmarszczek na wargach.

Sok z cytryny to kolejny naturalny środek na przebarwienia skóry. Cytryna zawiera kwas cytrynowy, który działa jako środek złuszczający. Nałożenie soku z cytryny na przebarwiony obszar skóry może również pomóc rozjaśnić skórę. Innym domowym środkiem jest zastosowanie maseczki do twarzy z witaminą E. Robiąc to, osiągniesz jaśniejszą cerę w krótkim czasie.

Ocet jabłkowy z cydru to kolejny świetny domowy środek na przebarwienia skóry. Ocet jabłkowy ma kwas octowy, który świetnie nadaje się do wybielania skóry. Po zastosowaniu roztworu, masuj dotknięty obszar i pozostaw na około 20 minut. Po tym czasie spłucz letnią wodą.

Sok z cytryny i miód to świetne domowe sposoby na przebarwienia skóry. Sok z cytryny zawiera witaminę C i ma naturalne właściwości wybielające. Stosowanie soku z cytryny na twarzy pomoże Ci rozjaśnić ciemne plamy na twarzy i pozbyć się również śladów po trądziku. Zabieg ten może być stosowany regularnie i da Ci jaśniejszą, gładszą skórę.

Należy pamiętać, że nadmierna ekspozycja na słońce może odwrócić efekty domowych sposobów na przebarwienia skóry. Promienie słoneczne mogą powodować powiększanie się ciemnych plam. Aby temu zapobiec, należy stosować filtr przeciwsłoneczny z filtrem SPF 30 lub wyższym.

Wpływ ekstraktu z soi na przebarwienia skóry

Ekstrakt z soi ma wiele korzyści, w tym zdolność do rozjaśniania skóry. Zmniejsza również zaczerwienienia skóry, co jest korzystne dla osób z trądzikiem różowatym lub innymi problemami skórnymi. Ponadto, sojowe środki nawilżające mogą być niezwykle kojące. Działają one również w celu zmniejszenia zmarszczek i linii, jednocześnie nie podrażniając skóry.

Soja zawiera kilka użytecznych związków aktywnych, w tym flawonoidy, które są dobre dla naszej skóry. Inne składniki soi to małe i duże białka sojowe, które wspomagają gładkość skóry. Mają one również właściwości przeciwutleniające, co czyni je doskonałym dodatkiem do produktów do pielęgnacji skóry o działaniu przeciwstarzeniowym.

Ekstrakty z soi zawierają również tokoferol (TCP), który jest formą witaminy E. Można go znaleźć w żywności, takiej jak oleje sojowe, palmowe i słonecznikowe. Może występować również pod nazwami: linoleinian tokoferylu, nikotynian tokoferylu, octan tokoferylu.

Istnieją również dowody kliniczne na to, że izoflawony mają pozytywny wpływ na zdrowie skóry. W jednym z badań, opublikowanym w International Journal of Cosmetic Science, stwierdzono, że spożywanie 25 miligramów izoflawonów dziennie zmniejszyło widoczność zmarszczek i przebarwień skóry u kobiet po menopauzie. Na szczęście taką ilość izoflawonów można łatwo włączyć do codziennej diety.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Domowe sposoby na przebarwienia skóry
Czytaj Dalej

Domowe sposoby na przebarwienia skóry

Istnieje wiele domowych środków na przebarwienia skóry, które możesz wypróbować. Są to: woda różana, sok z cytryny, ocet…