Czy możliwa jest rewitalizacja warg sromowych w ciąży?

Czy możliwa jest rewitalizacja warg sromowych w ciąży?

Być może zastanawiasz się, czy możliwa jest rewitalizacja warg sromowych w czasie ciąży. Dobra wiadomość jest taka, że tak. Istnieje kilka nieinwazyjnych metod, które pomogą Ci odmłodzić wargi sromowe i pochwę, w tym zabiegi z użyciem lasera i energii RF. Korzystanie z lekkiego spottingu w czasie ciąży jest również opcją.

Fuzja warg sromowych

Fuzja warg sromowych w czasie ciąży jest stosunkowo rzadkim stanem. Chociaż zwykle nie jest to bolesne, może stanowić istotne problemy. Zabiegi mogą obejmować stosowanie kremu estrogenowego lub delikatnego masażu, aby zachęcić wargi sromowe do rozdzielenia. Operacja rozdzielenia warg sromowych jest ostatecznością i może zwiększyć ryzyko ponownego zlepienia. Najbezpieczniejszą opcją dla kobiet w ciąży jest pozwolić, aby stało się to naturalnie. Jest to nieprawidłowy rozwój, ale nie będzie miał żadnego wpływu na zdolności seksualne dziecka.

Podczas gdy dokładna przyczyna fuzji warg sromowych nie jest znana, zwykle występuje ona po niewielkim urazie lub infekcji okolicy sromu. Kobiety mogą podjąć kroki w celu zmniejszenia ryzyka rozwoju zapalenia sromu i pochwy, w tym nosić bawełnianą bieliznę i nie używać perfumowanych lub ostrych mydeł pod prysznicem lub w kąpieli. Większość fuzji wargowych ustąpi samoistnie do okresu dojrzewania. U niektórych kobiet dolegliwość ta może pojawić się ponownie przed okresem dojrzewania.

Leczenie fuzji warg sromowych

Istnieje wiele różnych opcji leczenia dostępnych dla kobiet, które chcą zrewitalizować swoje wargi sromowe podczas ciąży. Jednym z nich jest zabieg chirurgiczny, który rozdzieli wargi sromowe. Istnieje jednak kilka zagrożeń związanych z tą procedurą. Jednym z najczęstszych powikłań jest ból, dlatego ważne jest, aby starannie wybrać zabieg. Jeśli podejrzewasz, że Twoje wargi sromowe są zlepione, powinnaś skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania porady.

Wargi sromowe główne to zaokrąglone fałdy tkanki tłuszczowej, które rozciągają się w dół i do tyłu od kości łonowej. Po porodzie stają się one mniej widoczne, a nawet mogą całkowicie zniknąć. U starszych kobiet wargi sromowe zaczynają się kurczyć. Wargi sromowe mają około 6 do 8 cm długości i 1 do 2 cm grubości, a ich brzegi są zwężone. Niezależnie od tego, czy jesteś w ciąży czy nie, możesz chcieć odmłodzić swoje wargi sromowe, jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego obecnego wyglądu.

Nieinwazyjne zabiegi energią RF i laserową

Nieinwazyjne zabiegi energią RF i laserową na wargi sromowe w ciąży są alternatywą dla operacji. Zabiegi te wykorzystują energię opartą na naturalnych procesach organizmu do zacieśniania warg sromowych. Ciepło dostarczane do warg sromowych powoduje tworzenie kolagenu, który z kolei napina pochwę. Zabiegi z wykorzystaniem lasera i częstotliwości radiowej działają poprzez ogrzewanie i chłodzenie tkanek. Podczas gdy laser wykorzystuje ciepło do napinania tkanek, częstotliwość radiowa wykorzystuje energię opartą na falach elektromagnetycznych do podgrzewania i napinania skóry.

Urządzenia RF są od lat stosowane w przypadku wiotkości skóry w obszarach twarzy i ciała. Stymulują one również produkcję nowych włókien kolagenowych i elastycznych. Technologia ta jest bezpieczna i skuteczna dla większości typów skóry.

Lekkie plamienie podczas ciąży

Lekkie plamienie podczas ciąży jest powszechne i zazwyczaj nie ma się czym przejmować. Jednakże, jeśli plamienie jest cięższe, może być wskaźnikiem ciąży pozamacicznej lub poronienia. Podczas gdy lekkie plamienie przez jeden do dwóch dni jest normalne we wczesnej ciąży, krwawienie po tym czasie może być oznaką poważnego problemu. W takich przypadkach lekarz może zalecić cesarskie cięcie.

Lekkie plamienie podczas ciąży może być spowodowane krwawieniem implantacyjnym, które występuje na początku pierwszego trymestru. Jest to krwawienie, które pojawia się, gdy zapłodnione jajo przyczepia się do wyściółki macicy. Czasami krwawienie implantacyjne pojawia się zanim jeszcze kobieta wie, że jest w ciąży. Kobieta może również doświadczyć lekkiego krwawienia, jeśli ma polip szyjki macicy. Wysoki poziom estrogenów sprawia, że polip szyjki macicy jest bardziej skłonny do krwawienia.

Objawy zapalenia sromu

Jeśli wystąpiły u Ciebie podrażnienia pochwy, możesz obawiać się infekcji ciążowej zwanej waginozą bakteryjną (BV). Chociaż BV nie jest chorobą przenoszoną drogą płciową, może powodować problemy dla Ciebie i Twojego dziecka. Infekcja może zwiększyć ryzyko przedwczesnego porodu i niskiej wagi urodzeniowej dziecka, a także może wpłynąć na Twoją płodność. BV występuje częściej u kobiet, które podejmują aktywność seksualną niż u tych, które jej nie podejmują. Zazwyczaj ustępuje samoistnie, ale nieleczona może zwiększyć szanse na zarażenie się chorobą przenoszoną drogą płciową.

Pierwszym objawem zapalenia sromu jest nieprawidłowa wydzielina z pochwy. Wydzielina ma nieprzyjemny zapach i często jest swędząca i piekąca. Ból jest zwykle gorszy w nocy i może nawet sprawiać wrażenie, że masz infekcję dróg moczowych. Swędzenie i pieczenie może prowadzić do poważnego dyskomfortu, zwłaszcza podczas stosunków seksualnych.

Opcje leczenia

Istnieje wiele opcji dostępnych dla kobiet, które są zaniepokojone wyglądem swoich warg sromowych. Dostępne są zabiegi chirurgiczne i niechirurgiczne, które pozwalają przywrócić wargom sromowym młodzieńczy wygląd. Korzyści z odmładzania pochwy może obejmować mniej skutków ubocznych i zwiększenie libido. Jednak kobiety powinny porozmawiać z lekarzem przed zdecydowaniem się na jakąkolwiek procedurę.

W celu uzyskania najlepszych wyników, kobiety powinny zasięgnąć porady licencjonowanego chirurga plastycznego, który specjalizuje się w odmładzaniu pochwy. Wykwalifikowany chirurg będzie w stanie wyjaśnić ryzyko i korzyści związane z każdą procedurą. Metody chirurgiczne obejmują waginoplastykę i perineoplastykę, których celem jest poprawa wyglądu pochwy i przywrócenie jej szczelności.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Tipsy do paznokci akrylowych
Czytaj Dalej

Tipsy do paznokci akrylowych

Akrylowe końcówki do paznokci Decydując się na zakup akrylowych końcówek do paznokci, należy wziąć pod uwagę trwałość produktu…
Czy laserowa rewitalizacja pochwy boli?
Czytaj Dalej

Czy laserowa rewitalizacja pochwy boli?

Laserowa rewitalizacja pochwy jest jedną z opcji dla kobiet chcących uzyskać gładszą pochwę. Procedura ta wykorzystuje fale elektromagnetyczne,…