Czy mocz pomaga na przebarwienia skóry?

Czy mocz pomaga na przebarwienia skóry?

Jedną ze starożytnych wschodnich praktyk jest nakładanie kropli własnego moczu na suchą skórę. Pomaga to usunąć przebarwienia skóry i pryszcze. Jest również stosowany w leczeniu plam starczych i egzem. Ta starożytna praktyka jest czasami znana jako terapia moczem i pochodzi od starożytnych Greków i Egipcjan. Pliniusz Starszy nawet ją zalecał.

Damar Tantra zaleca kropelki moczu na suchą skórę

W książce Urine Therapy autorzy Peschek-Bohmer i Schreiber sugerują, aby nakładać mocz na suchą skórę podczas porannego przepływu środkowego strumienia. Wyjaśniają, że ta metoda jest najbardziej skuteczna w oczyszczaniu suchej skóry i trądziku. Możesz również spróbować zastosować mocz zewnętrznie, aby usunąć pryszcze, plamy starcze, egzemę i brodawki.

Stosowanie moczu miejscowo i doustnie to starożytna wschodnia praktyka, która jest popularna w niektórych częściach świata. Ta starożytna praktyka opiera się na starożytnym sanskryckim tekście Damar Tantra, który mówi, że picie własnego moczu może wyleczyć każdą dolegliwość. Później stosowali ją Grecy, Egipcjanie i Rzymianie. Sugerował ją nawet rzymski lekarz Pliniusz Starszy.

Pomaga oczyścić pryszcze, brodawki, plamy starcze lub egzemę

Istnieje naturalny środek zwany urynoterapią, który polega na wykorzystaniu moczu do leczenia skóry. Zawiera on 95 procent wody, 2,5 procent mocznika oraz różne sole, enzymy i niezbędne składniki odżywcze. Najlepiej jest nakładać mocz na chore miejsce rano, kiedy hormony są najbardziej skoncentrowane.

Powszechnie wiadomo, że mocz może pomóc w oczyszczaniu pryszczy, brodawek i plam starczych. Niektórzy ludzie używają również moczu, aby pozbyć się egzemy i suchej skóry. Według Peschek-Bohmer i Schreiber, najlepszym czasem na stosowanie moczu jest środek poranka. Powód jest prosty: pierwsza część strumienia moczu zawiera odpady z cewki moczowej i zawiera bardzo mało składników odżywczych.

Powoduje silne krwawienie w drogach moczowych

Silne krwawienie w drogach moczowych może być objawem zaburzeń pracy nerek lub pęcherza moczowego albo innych schorzeń podstawowych. Krew w moczu może również wynikać ze skrzepu, który blokuje przepływ moczu. Skrzepy te są zwykle spowodowane urazem jednej z części układu moczowego, takich jak nerki, moczowody, pęcherz lub cewka moczowa. Na szczęście większość przypadków krwawienia z dróg moczowych nie zagraża życiu.

Poważne krwawienie w drogach moczowych może być wynikiem wielu przyczyn, w tym infekcji lub urazu. U kobiet, aby ustalić źródło krwawienia, konieczne może być badanie miednicy. Mężczyźni mogą również poddać się cyfrowemu badaniu rektalnemu. W każdym przypadku krwawienie z dróg moczowych powinno być natychmiast zbadane.

Krew w moczu nie jest zwykle objawem poważnej choroby podstawowej, ale należy ją potraktować poważnie. Jeśli utrzymuje się, należy udać się do lekarza w celu dalszej diagnostyki. Lekarz oceni Pana historię choroby i przeprowadzi badanie fizykalne, w tym cyfrowe badanie odbytnicy w celu sprawdzenia, czy nie ma Pan powiększonej prostaty. Lekarz zapyta również o wszelkie leki, które Pan przyjmuje.

Zakażenie dróg moczowych jest częstą infekcją, która dotyka dróg moczowych. Może ona dotyczyć każdej części dróg moczowych, ale najczęstsze miejsca to cewka moczowa i pęcherz. Infekcja może prowadzić do bólu i pieczenia podczas oddawania moczu, mętnego moczu i mikroskopijnej krwi w moczu. W ciężkich przypadkach, infekcja może również rozprzestrzenić się na nerki, powodując zakażenie nerek, znane również jako odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Krew w moczu może być spowodowana różnymi chorobami i stanami. Rak i łagodny przerost gruczołu krokowego to dwie najczęstsze przyczyny krwi w moczu, ale młodsze osoby z pewnymi czynnikami ryzyka mogą również rozwijać ten stan. Inne przyczyny krwawienia z dróg moczowych mogą obejmować uszkodzenie nerek i leki stosowane w leczeniu raka.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak wyrównać koloryt skóry dłoni
Czytaj Dalej

Jak leczyć przebarwienia skóry u dzieci

Jeśli Twoje dziecko ma przebarwienia skóry, można szukać leczenia dla podstawowej choroby. Niektóre dzieci mogą potrzebować tlenu, maszyny…