Czy kwas traneksamowy pomaga na przebarwienia skóry na dłoniach?

Czy kwas traneksamowy pomaga na przebarwienia skóry na dłoniach?

Istnieje wiele różnych rodzajów wysypek i urazów na skórze. Oparzenie słoneczne jest częstym przykładem. Jest ono spowodowane nadmierną ekspozycją na słońce bez ochrony. Skóra przebarwia się również w wyniku różnych chorób i urazów. W zależności od rodzaju urazu, miejsca i sposobu pielęgnacji, rany będą miały różne wzory przebarwień. Kolejną częstą przyczyną przebarwień jest krwawienie do skóry. Jeśli występuje krwawienie do skóry, pacjent powinien zwrócić się o pomoc medyczną.

Kwas traneksamowy

Jeśli szukasz produktu, który pomoże Ci w przebarwieniach skóry na dłoniach, kwas traneksamowy może być właściwym produktem dla Ciebie. Składnik ten ma udowodnione działanie wspomagające blaknięcie przebarwień i odbudowę bariery skórnej. Jest bezpieczny w użyciu i sprawdza się w przypadku wszystkich rodzajów skóry, nawet wrażliwej.

Należy pamiętać, że kwas traneksamowy jest lekiem doustnym. O ile jest on skuteczny w leczeniu melasmy, o tyle nie jest skuteczny w przypadku innych problemów z przebarwieniami skóry. Wielu dermatologów nie zaleca go w przypadku hiperpigmentacji, ponieważ może powodować poważne skutki uboczne. Jest to jednak dobra opcja leczenia dla tych, którzy chcą bardziej naturalnego sposobu na pozbycie się przebarwień na dłoniach.

Kwas traneksamowy przyjmowany jest doustnie lub w formie tabletek. Jest to naturalny środek ściągający i udowodniono, że pomaga zmniejszyć nasilenie melasmy. Chociaż lek może mieć skutki uboczne, jest bezpieczny do stosowania w leczeniu melasmy i przebarwień na dłoniach.

Kwas traneksamowy to aminokwas, który od lat jest stosowany w placówkach służby zdrowia. Tradycyjnie stosowano go do leczenia nadmiernej utraty krwi w różnych sytuacjach, w tym w chirurgii. Jednak dopiero niedawno odkryto, że może on być również stosowany w celu uzyskania korzyści dla skóry. Stosowany jako produkt miejscowy, działa najlepiej w połączeniu z witaminą C i filtrem SPF.

W połączeniu z innymi składnikami, takimi jak kwas kojowy i niacynamid, kwas traneksamowy może zmniejszyć przebarwienia. Jednak sam w sobie nie jest skuteczny. Badania nad kwasem traneksamowym wykazały, że jest on równie skuteczny jak hydrochinon, przy znacznie mniejszej ilości skutków ubocznych. EGCG

EGCG był badany pod kątem właściwości antyoksydacyjnych i przeciwpigmentacyjnych. Związek ten wykazał pewne obietnice w eksperymentach na zwierzętach, chociaż potrzeba więcej badań na ludziach, aby potwierdzić jego działanie. U myszy EGCG hamował fotokarcynogenezę i znacząco zmniejszał liczbę neutrofilów i monocytów CD11b+ w zapalnych zmianach skórnych. Istotnie zmniejszał również występowanie rumienia.

EGCG pomaga w przebarwieniach skóry, ponieważ jest antyoksydantem. Może być w stanie zablokować procesy w skórze, które powodują nadmierną pigmentację. Jest obecny w liściach zielonej herbaty, które zawierają kwasy elagowy i galusowy. Chociaż nie ma wystarczającej ilości badań, aby udowodnić to twierdzenie, przyjmowanie suplementów EGCG może pomóc. Innym sposobem wykorzystania tego związku jest nałożenie mokrej torebki zielonej herbaty bezpośrednio na obszar pigmentowany.

W obecnym badaniu EGCG wykazał aktywność antyoksydacyjną, gdy był inkubowany z SNP (dihydrorhodaminą 123) i DPPH (1 x 106). SNP był również używany do pomiaru poziomu wewnątrzkomórkowych ROS. Oba związki były inkubowane razem przez 30 min w 37 degC. W komórkach poddanych działaniu EGCG mierzono fluorescencję za pomocą cytometru przepływowego FACScan.

W innym badaniu dr Wang i współpracownicy badali, czy EGCG może poprawić zdolność organizmu do przeciwstawiania się rakowi. Badacze odkryli, że EGCG hamuje aktywność białka zwanego tyrozynazą, które pomaga w wytwarzaniu melaniny. U myszy, EGCG zmniejszył proliferację komórek czerniaka poprzez hamowanie tyrozynazy. Ponadto poprawił przepływ krwi i poprawił teksturę skóry. Co więcej, EGCG poprawia również wytrzymałość i zmniejsza zmęczenie. Może nawet pomóc sportowcom trenować ciężej i dłużej.

Kilka badań sugeruje, że EGCG może pomóc złagodzić objawy hiperpigmentacji. Wykazano, że zwiększa on ekspresję MAPK, w tym ERK i JNK, a także genów syntezy NMF. Efekty te zostały powiązane z redukcją melaniny, naturalnego pigmentu w skórze. Wykazano, że EGCG i hinokitiol zmniejszają produkcję melaniny w skórze.

Domowe sposoby

Istnieje kilka domowych sposobów na przebarwienia skóry na dłoniach. Nakładanie balsamu kalaminowego na przebarwioną skórę może pomóc w jej rozjaśnieniu. Jest on również przydatny w łagodzeniu zaczerwienienia. Możesz nakładać jego niewielką ilość na dotknięte obszary dwa razy dziennie.

Nałożenie soku z cytryny bezpośrednio na dotknięte miejsce może pomóc w usunięciu przebarwień. Sok z cytryny ma silne działanie ściągające i rozpuści stary naskórek. Soda oczyszczona może być również stosowana do usuwania przebarwień. Nałóż pastę na dotknięty obszar i pozwól jej usiąść na 15 minut przed spłukaniem. Olejek z drzewa herbacianego to również świetny wybór. Zabija on bakterie, które mogą powodować przebarwienia skóry. Olejek ten ma również właściwości antybakteryjne i może pomóc w gojeniu wszelkich blizn pozostawionych przez bakterie.

Domowe sposoby na przebarwienia skóry na dłoni nie powinny być stosowane w miejsce leczenia medycznego. Ważne jest, aby najpierw skonsultować się z lekarzem, ponieważ podstawowe problemy zdrowotne lub leki mogą powodować przebarwienia skóry. Chociaż domowe sposoby na przebarwienia skóry na dłoniach mogą pomóc poprawić wygląd przebarwień skóry, może upłynąć trochę czasu, zanim pojawią się pozytywne rezultaty.

Papaja zawiera enzym papainę, który pomaga rozjaśnić ciemne plamy. Pomaga również chronić skórę przed promieniowaniem UV. Starta papaja na dłoniach rozjaśni ciemne plamy na dłoniach poprzez usunięcie martwych komórek skóry. Proces ten może również rozjaśnić poziom pH skóry i przywrócić jej młodzieńczy blask.

Lukrecja zawiera glabrydynę, antyoksydant, który chroni skórę przed uszkodzeniami słonecznymi. Możesz również kupić kremy do stosowania miejscowego, które zawierają wyciąg z lukrecji. Upewnij się tylko, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Mleko może być również stosowane jako naturalny środek na przebarwienia skóry. Mleko zawiera kwas mlekowy, który jest kluczowym składnikiem w rozjaśnianiu skóry. Nakładanie mleka na przebarwiony obszar dwa razy dziennie może również pomóc rozjaśnić pigment.

Głębokie peelingi chemiczne

Jeśli masz przebarwione dłonie i chcesz poprawić ich wygląd, rozwiązaniem są głębokie peelingi chemiczne. Zabiegi te działają poprzez usunięcie przebarwionej skóry i odsłonięcie nowej. Proces ten spowoduje powstanie czerwonej, opuchniętej, a czasem łuszczącej się skóry. Może również pozostawić skorupę, która jest twarda i ciemna w kolorze. Skorupa ta zejdzie w ciągu około dwóch tygodni. Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję na słońce.

Większość peelingów chemicznych wykonuje się w gabinecie dermatologicznym. Jednak w przypadku bardziej zaawansowanych zabiegów konieczne będzie udanie się do centrum chirurgii ambulatoryjnej, gdzie zostaniesz poddana sedacji. Przed zabiegiem lekarz oczyści twarz, ochroni oczy i włosy, a następnie zastosuje roztwór chemiczny. Roztwór chemiczny może powodować uczucie pieczenia lub kłucia.

Peelingi chemiczne mogą być wykonywane na wszystkich typach skóry. Jednak osoby o ciemnej skórze są narażone na ryzyko wystąpienia przebarwień pozapalnych. Dlatego też przed poddaniem się zabiegowi peelingu chemicznego należy koniecznie skonsultować się z dermatologiem. Musisz również wiedzieć, że peelingi chemiczne nie są skuteczne w przypadku poważnych plam starczych, plam wątrobowych, piegów i przedrakowych plam łuskowych.

Najlepszymi kandydatami do wykonania peelingu chemicznego są osoby o jasnej skórze i jasnych włosach. Chociaż pacjenci o ciemniejszej skórze mogą doświadczyć pewnych rezultatów, mogą nie być w stanie zauważyć drastycznych zmian. Mogą oni jednak wymagać innych zabiegów chirurgii kosmetycznej w celu skorygowania przebarwień.

Średni peeling chemiczny jest bezpieczny dla osób o każdym kolorze skóry, ale osoby o ciemniejszym kolorze skóry są bardziej podatne na przebarwienia pozapalne. Z tego powodu dermatolodzy mogą zalecać osobom o ciemniejszej skórze mniej agresywny zabieg. U osób z ciemniejszą skórą może również wystąpić nieprawidłowe bliznowacenie skóry lub dodatkowe zabarwienie w obrębie blizn. Dodatkowo, pacjenci o ciemnej skórze mogą nie być w stanie unikać ekspozycji na słońce podczas okresu gojenia.

Melasma

Pierwszym krokiem w leczeniu przebarwień skóry jest zidentyfikowanie ich przyczyny. Jeśli przebarwienie jest spowodowane skrzepem krwi lub określonym rodzajem pigmentu skóry, ważne jest, aby leczyć podstawową przyczynę, aby zminimalizować efekt przebarwienia. Dermatolog może przepisać odpowiednie leczenie dla Twojego typu skóry. Zazwyczaj leczenie to polega na stosowaniu preparatu miejscowego na obszary dotknięte przebarwieniami.

Przebarwienia skóry to powszechny problem. Mogą być spowodowane wieloma czynnikami, w tym hormonami i słońcem. Nadmierna ekspozycja na promienie UV może spowodować, że skóra wytwarza nadmiar melaniny, co powoduje powstawanie ciemnych plam. Niektórzy ludzie doświadczają również ciemnych plam z powodu skutków zanieczyszczenia powietrza.

Kwas kojowy jest skutecznym składnikiem w leczeniu przebarwień skóry. Działa również dobrze w celu poprawy przebarwień pozapalnych. Kwas ten jest dobrze tolerowany przez skórę, w przeciwieństwie do wielu innych kwasów. Może jednak powodować wysypkę, zaczerwienienie, swędzenie lub pieczenie, dlatego należy zachować ostrożność podczas jego stosowania.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Kruchość paznokci u dzieci
Czytaj Dalej

Kruchość paznokci u dzieci

U dzieci paznokcie są często kruche, cienkie i podatne na złamania. Stan ten może być spowodowany różnymi przyczynami,…