LEK. BOHDAN MICHALAK

GINEKOLOG

tel. +48 602 440 304

BYDGOSZCZ • TORUŃ • INOWROCŁAW

BLOG

 

Zabiegi, jakimi zajmuje się ginekologia estetyczna


Wielu osobom ginekolog kojarzy się z lekarzem, do którego kobiety udają się w trakcie ciąży, pierwszej miesiączki lub po odbyciu pierwszego stosunku. Prawda jest jednak taka, że we współczesnych czasach ginekolog wykonuje również zabiegi, które mają na celu poprawę komfortu codziennego życia. Dziedziną, która się tym zajmuje jest ginekologia estetyczna.

W ciele zarówno kobiet, jak i mężczyzn, dochodzi do różnych zmian na przestrzeni lat. Kobiece narządy najczęściej zmieniają swój wygląd pod wpływem porodów, menopauzy, a nawet stosunków seksualnych. Wiele problemów wynika także z uwarunkowań genetycznych, co sprawia, że pewne cechy wyglądu pochwy towarzyszą kobiecie od dziecka. Problemy takie jak luźna pochwa, nietrzymanie moczu czy też powiększenie warg sromowych mogą wiązać się z dyskomfortem i stanowić duży kompleks u kobiet. Na szczęście z biegiem lat ginekologia estetyczna rozwinęła się na tyle, aby stanowić dla kobiet jedyne skuteczne rozwiązanie. W tym celu wykonywane są liczne zabiegi i operacje.


Odmłodzenie pochwy


Wśród zabiegów, które zaliczają się do ginekologii estetycznej, można wymienić wiele bezinwazyjnych rozwiązań, wpływających pozytywnie na życie seksualne kobiet oraz pozwalających na pozbycie się bólu. Jednym z najbardziej znanych zabiegów jest odmłodzenie pochwy. Decydują się na niego kobiety, które cierpią na luźność pochwy i związany z tym brak odczuwania satysfakcji seksualnej. Problem ten dotyka głównie kobiet po menopauzie, które pomimo pojawiających się oznak starzenia nadal chcą czuć się komfortowo ze sobą. Odmłodzenie pochwy odbywa się za pomocą lasera, pod wpływem którego tkanki kurczą się, a pochwa staje się ciaśniejsza.


Pomniejszenie warg sromowych


ginekologia estetycznaDo najbardziej znanych zabiegów ginekologii estetycznej należy także pomniejszenie warg sromowych. Problem powiększonych warg sromowych mniejszych dotyka zarówno kobiet młodszych, jak i starszych. Jest to dolegliwość, które wpływa na codzienne funkcjonowanie – może powodować ból i dyskomfort podczas wykonywania ćwiczeń, chodzenia, a nawet spania. Często też wielkość warg sromowych może być przeszkodą podczas odczuwania przyjemności podczas stosunku. Tak jak odmłodzenie pochwy, pomniejszenie warg sromowych odbywa się za pomocą lasera. Zabieg ten pozwala na odzyskanie pewności siebie.

Popularnym zabiegiem ginekologicznym jest również powiększenie punktu G. Ta najbardziej wrażliwa strefa erogenna kobiety ma wpływ na satysfakcję z życia seksualnego. Wiele kobiet decyduje się na tego typu zabieg, aby móc odczuwać większą przyjemność. Powiększenie punkt G trwa zaledwie kilkanaście minut i polega na wstrzyknięciu odpowiedniego preparatu. Efekty odczuwalne są przez kilka lat.


Copyright ⓒ 2017

www.ginekologmichalak.pl

+48 602 440 304