LEK. BOHDAN MICHALAK

GINEKOLOG

tel. +48 602 440 304

BYDGOSZCZ • TORUŃ • INOWROCŁAW

BLOG

 

Jak wygląda odmładzanie pochwy?


Każdej kobiecie zależy na tym, aby dobrze czuć się ze swoim wyglądem. Często jednak na drodze do tego stoją liczne kompleksy, wynikające z różnych powodów. Jedną z cech wyglądu, z którymi kobiety mają problem, jest wygląd ich krocza. Powiększone wargi sromowe, luźność pochwy czy też nieestetyczne blizny mogą powodować nie tylko obniżenia własnego poczucia wartości, ale również dyskomfort podczas wykonywania codziennych czynności.

Obecnie najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym w przypadku niezadowolenia wyglądu stref intymnych kobiety jest odmładzanie pochwy. Na czym ono dokładnie polega?

Odmładzanie pochwy


Ginekologia estetyczna i bezinwazyjne zabiegi istnieją od lat. Dzięki pracy doświadczonych ginekologów i stosowania profesjonalnych sprzętów możliwa jest rekonstrukcja pochwy, ujędrnienie jej, a także ogólne poprawienie wyglądu. Odmładzanie pochwy jest zabiegiem, który przeznaczony jest zarówno dla kobiet zmagających się z nieestetycznymi zmianami mającymi związek z menopauzą lub chorobami, a także luźnością pochwy i brakiem odczuwania satysfakcji z aktywności seksualnej z tego powodu. Kobiety, które mają problem z wyglądem pochwy, często nie doświadczają orgazmu i nie są w żadnym stopniu zadowolone z seksu. W przypadku posiadania takich objawów zalecane jest wykonanie zabiegu odmładzania pochwy w celu poprawienia komfortu swojego życia seksualnego.

Zabieg ujędrniania pochwy


odmładzanie pochwyTak jak wcześniej zostało wspominane, odmładzanie pochwy może odbywać się na różne sposoby – zarówno za pomocą operacji, jak i bezinwazyjnego zabiegu. Drugi sposób, czyli zabieg, przebiega za pomocą użycia lasera, który skutecznie zwęża pochwę i ją ujędrnia. Laserowy zabieg ujędrnienia pochwy jest bezpieczny i w pełni satysfakcjonujący. Polega on na naświetlaniu tkanek, które pod wpływem wysokiej temperatury kurczą się i stają się elastyczniejsze. W ten sposób pochwa nabiera jędrności.

Każda kobieta może skierować się na zabieg odmładzania pochwy, jednak w pewnych przypadkach zabieg ten nie może się odbyć. Kobieta w czasie miesiączki lub ciąży nie może zdecydować się na odmłodzenie pochwy w danym momencie. Przeszkodą mogą być także infekcje występujące w obrębie krocza.

Należy pamiętać jednak, że każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia. Oznacza to, że każda kobieta zmaga się z innym stopniem rozciągnięcia tkanek i zupełnie różnym wyglądem pochwy. W związku z tym od ginekologa wymaga się precyzyjnego spojrzenia na problem i zastosowania najodpowiedniejszego sposobu. Warto wiedzieć także o tym, że w przypadku nieusatysfakcjonowania pacjentka może powtórzyć zabieg po upływie miesięcznej przerwy.


Copyright ⓒ 2018

www.ginekologmichalak.pl

+48 602 440 304