LEK. BOHDAN MICHALAK

GINEKOLOG

tel. +48 602 440 304

BYDGOSZCZ • TORUŃ • INOWROCŁAW

BLOG

 

Co warto wiedzieć o korekcie pochwy?


Tak jak chirurgia plastyczna wpływa na lepsze samopoczucie danej osoby, tak i waginoplastyka może pomóc w odczuciu komfortu. Kosmetoginekologia na przestrzeni lat rozwinęła się tak, że aktualnie lekarze są w stanie pomóc kobietom zarówno w odczuwaniu większej satysfakcji z aktywności seksualnej, jak i pozbyciu się uciążliwej dolegliwości. Pomimo posiadania wiedzy na temat chirurgii plastycznej, wiele osób nie wiem na czym polega dokładnie waginoplastyka. Co zatem warto wiedzieć o plastyce krocza?


Korekta pochwy


Waginoplastyka, czyli inaczej korekta pochwy, jest zabiegiem, który ma na celu poprawienie wyglądu narządów płciowych kobiety głównie ze względów estetycznych. Na korektę pochwy decydują się głównie kobiety, które mają zniekształcone wargi sromowe na wskutek ciężkich porodów, uszkodzeń powstałych w wyniku stosunku płciowego lub wypadku, a także przerostu dziedzicznego. W tych sytuacjach powiększone wargi sromowe mogą sprawiać duży dyskomfort podczas chodzenia lub uprawiania sportu.


Ile trwa korekta pochwy?


Zabieg taki może trwać od zaledwie trzydziestu minut do całych dwóch godzin. W tym czasie lekarz wykonuje znieczulenie i nacina ścianę pochwy. Usuwa on nadmiar tkanek zgromadzonych w tym miejscu, a następnie zszywa nacięcie. Po zakończeniu zabiegu konieczne jest pozostanie w klinice przez kolejne 24 godziny. Jest to czas na nabranie sił po korekcie oraz kontrolowanie stanu pacjentki.

Rekonwalescencja po zabiegu może trwać do dwóch miesięcy. W tym czasie wskazane jest wstrzymanie się od jakiejkolwiek aktywności seksualnej i odpowiednie pielęgnowanie pochwy. Pierwsza wizyta kontrolna ma miejsce w ciągu tygodnia od korekty. Podczas niej lekarz sprawdza czy krocze goi się prawidłowo. Ważne jest, aby pacjentka miała świadomość tego, że przez pierwsze tygodnie na pochwie może widoczne być zasinienie oraz obrzęk, a także może ona odczuwać podwyższenie temperatury ciała. W razie bólu możliwe jest zażywanie tabletek przeciwbólowych.

korekta pochwy Niestety nie wszystkie kobiety mogą pozwolić sobie na ten zabieg. Do przeciwwskazań zalicza się między innymi nowotwór, ciążę i zły stan zdrowia. W takich przypadkach pełna rekonwalescencja nie byłaby możliwa, dlatego wykonanie zabiegu nie jest możliwe. Właśnie dlatego przez zabiegiem wykonywane są wszystkie niezbędne badania, takie jak badanie moczu, EKG i morfologia.

Plastyka pochwy jest zabiegiem, który wymaga precyzji, dlatego warto jest wybrać się do odpowiedniego, sprawdzonego lekarza. W mojej klinice wszystkie Panie mogą liczyć na profesjonalne podejście do problemu oraz sprawne i dokładne wykonanie zabiegu.


Copyright ⓒ 2018

www.ginekologmichalak.pl

+48 602 440 304